המאבק הצליח: לא יוקם כפר נופש ענק בנחשולים

בעקבות התנגדויות רבות של ארגונים סביבתיים הוחלט שלא לאשר את התכנית להקמת כפר נופש בנחשולים. למרות זאת, התכנית להסדרת חוף הבונים אושרה - ותוקם במקום טיילת ואזור לינה

חוף נחשולים ניצל (מיכל שוקרון, מגמה י�%)

הישג חלקי לארגונים הירוקים: הוועדה המחוזית בחיפה דחתה היום את התכנית להקמת כפר נופש רחב היקף בנחשולים. עם זאת, החליטה הוועדה לאשר תכנית להסדרת רצועת חוף הבונים.

ההחלטה לדחות את הקמת כפר נופש הכולל 500 יחידות בנחשולים על שטח של 195 דונם, התקבלה בעקבות התנגדויות רבות שהוגשו על ידי גופים סביבתיים שונים. הוועדה המחוזית מינתה חוקרת שתבדוק את פרטי התכנית - שהמליצה גם היא לדחות את התכנית.

הוועדה הדגישה בהחלטתה כי "קיים מלאי תכנוני רב של יחידות אכסון מלונאי במרחב חוף כרמל שטרם מומשו". עוד נכתב: "לאור זאת, ובשל מאפייני האזור, לא מצאה הוועדה לנכון לאשר את התכנית המוצעת".

רוני קרן מהמגמה הירוקה אמרה בתגובה להחלטה: "אנחנו שמחים על כך שהצלחנו להעביר את המסר שאי אפשר להפריט את חוף הים לטובת רווחי נדל"ן. כעת אנחנו רואים שגם הממשלה ומוסדותיה מבינות זאת".

בתוך כך, החליטה הוועדה לאשר את תכנית המפרט לחוף הבונים. התכנית, שהוצעה על ידי המועצה האזורית חוף הכרמל והחברה הממשלתית לתיירות , משתרעת על שטח של כ- 763 דונם וממוקמת בשטח הנמצא ממערב למושב הבונים, לאורך רצועת החוף ממזרח לשמורת טבע הבונים.

על פי הוועדה, מטרת התכנית היא הסדרה של רצועת החוף ושירותי חוף נלווים. בנוסף, יוקם מוקד שהיית לילה באוהלים. גם לתכנית זו הוגשו התנגדויות רבות, והחוקרת שמונתה לבדיקתה הגישה מספר המלצות - שרק חלקן התקבלו על ידי הוועדה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת