הרופאים לרה"מ: לא לקיצוץ במשרד הבריאות - "כוחותינו אזלו"

עשרות אנשי רפואה מבתי חולים שונים בארץ חתמו על מכתב שקורא לראש הממשלה לא לקצץ בתקציב משרד הבריאות במהלך הקיצוץ הרוחבי המתוכנן במשרדי הממשלה. "אזרחים משלמי מסים מחכים חודשים לטיפול וחשים את התסכול שלנו", כך הרופאים לרה"מ

הרופאים לנתניהו - אל תקצץ (חדשות 2)

יממה לפני שחבילת הגזירות הכלכליות תובא לאישור בישיבת הממשלה, פונים הרופאים במכתב קשה לראש הממשלה בנימין נתניהו. במכתב, הרופאים יוצאים נגד הכוונה לקצץ עשרות מיליוני שקלים בתקציב משרד הבריאות, בטענה שצעד זה יהווה מכת מוות למערכת.

עשרות הרופאים החתומים על המכתב פנו לנתניהו: "אנו מביעים זעזוע מהכוונה לקצץ קיצוץ נוסף בתקציב הבריאות ופונים אליך בקריאה נחרצת - אל תקצץ במערכת הבריאות. אנו נתקלים מדי יום ביומו בפניהם של אזרחים הגונים, משלמי מסים, שברגעיהם הקשים ביותר נתקלים במערכת שחוקה ועייפה, ובצוותים רפואיים שכוחותיהם אזלו. אנו כואבים את כאבם של המטופלים שנאלצים להמתין שעות, ימים וחודשים לטיפול רפואי חיוני וחשים את תסכולם של רופאים, אחיות ואנשי הצוותים האחרים שאינם מסוגלים להעניק לחולים את הטיפול הרפואי לו הם מסוגלים".

בלשכתו של ראש הממשלה הגיבו לחצי הביקורת ופרסמו הודעה בתגובה. "בשלוש השנים האחרונות ביצעה הממשלה מהפכה בבריאות לטובת אזרחי ישראל", נכתב בהודעה, "חשוב לציין שסל שירותי הבריאות שניתן על ידי המדינה וקופות החולים לא ייפגע". לטענת גורמים במשרד ראש הממשלה הקיצוץ הצפוי במשרד הבריאות יחול רק על תקציבי מנהלה של המשרד ופיתוח בתי החולים הממשלתיים.

הקיצוץ במשרד הבריאות מגיע כחלק מקיצוץ רוחבי בכל משרדי הממשלה, עליו הודיעו בשבוע שעבר ראש הממשלה ושר האוצר יובל שטייניץ. בנוסף לקיצוץ, הועלה המס על סיגריות ואלכוהול, יעלה מס ההכנסה לעובדים המשתכרים שכר גבוה יותר מהממוצע במשק ויבוטלו ההטבות לרוכשים מכשירי חשמל.

שטייניץ: מקווה שלא יהיו גזירות נוספות

בריאיון מיוחד לתכנית "אולפן שישי" הבהיר שר האוצר יובל שטייניץ: "אנחנו חייבים להבין שאם לא ננהג באחריות ובתבונה - מה שקורה בספרד ויוון, יקרה גם פה. הכלכלה הישראלית במצב טוב יחסית לאמריקה ולאירופה. המטרה שלנו היא לשדר לעולם כולו שאנחנו נמשיך לשמור על כלכלת ישראל".

"אני מקווה שאנחנו לא צפויים לגזירות נוספות", הוסיף שטייניץ. "נוציא מיליארדים מהחברות הזרות שפועלות בישראל. אני לוקח בחשבון גם את חברות דירוג האשראי, ואנחנו אחת המדינות היחידות במערב שלא הורידו לה את דירוג האשראי".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת