מלחמה על חיי הפצוע הקשה מבורגס

הפצוע הקשה ביותר מהפיגוע בבורגס מאושפז במרכז הרפואי שיבא במצב קשה. הוריו נשארים צמודים למיטתו, מדברים אליו, שרים לו ומשמיעים לו מוזיקה. אך למרות המבקרים הרבים בבית החולים טוענים בני משפחתו: "מטעם המדינה - אף אחד לא הגיע"

הוריו של דניאל פחימה, לא זזים ממיטתו של בנם, הפצוע הקשה ביותר בפיגוע בבורגס, שמאושפז ביחידה לטיפול נמרץ כוויות במרכז הרפואי שיבא. אביו, מקסים, חוזר ואומר לו: "אתה תצא מזה, אתה חזק, אתה גיבור, אתה תצא מזה דניאל".

דניאל, בן 25, סובל מכוויות בכל גופו, ומפגיעות נוספות. הוא מונשם ומורדם, אבל הוריו משוכנעים שהוא מודע למה שקורה סביבו. הם משמיעים לו את המוזיקה שהוא אוהב, ולא מפסיקים לדבר אליו. מצבו של דניאל התייצב, אבל הוא עדיין - במצב קשה.

מנהל היחידה לטיפול נמרץ כוויות בשיבא ד"ר יוסף חייק, עדכן לגבי מצבו: "אנחנו מקווים להוציא אותו כמו שהוצאנו אנשים בגילו ובמצבו כבר בעבר להוציא גם אותו בחיים וכמה שיותר טוב, גם מבחינה תפקודית וגם מבחינה אסתטית".

"אף נציג של המדינה לא הגיע"

חברים, קרובי משפחה - כולם מבקרים, מתקשרים, מתעניינים, מעודדים, אבל משהו - חסר שם. אביו של דניאל מספר: "מטעם המדינה, משרד הביטחון, משרד ראש הממשלה - אף אחד לא הגיע, אף אחד לא צלצל, אף אחד לא עודד... פעם זה היה נהוג, אני - היום אני לא רואה את זה. וזה כואב לנו. אני נפגעתי חזק".

ביחידה לטיפול נמרץ כוויות מקווים שמצבו של דניאל ימשיך להתייצב בימים הקרובים, בהמשך - צפויים לו עוד מספר ניתוחים, והליך שיקום ארוך וקשה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת