נוהל חדש: כך תזהו את הרוקח

פרסום ראשון: מסמך של משרד הבריאות שהגיע לידי חדשות 2 Online מסדיר את צבעי החלוק בבתי המרקחת על מנת להקל עלינו, הצרכנים. בנוסף, יש הנחיות גם לגבי תגי השם שייכנסו לתוקף בשנה הבאה. אז על מי ייאסר ללבוש חלוק לבן? כל הפרטים

אילוסטרציה (רויטרס)

נכנסתם פעם לבית מרקחת, אך לא באמת ידעתם לזהות מי הרוקח מבין שלל העובדים במקום? במשרד הבריאות הוציאו בשבוע שעבר הנחיות חדשות לבתי המרקחת שקשורות לאופן זיהוי הרוקחים. על פי המסמך, ההנחיות יחולו מ-1 באפריל 2015.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

במסמך שנשלח על ידי ד"ר איל שורצברג, מנהל אגף הרוקחות במשרד הבריאות, לרוקחים האחראיים בבתי המרקחת וחדרי התרופות, מצוינים הנהלים החדשים. ההנחיות הגיעו לידי חדשות 2 Online.

על מנת לאפשר למטופלים לזהות את הרוקח או את עוזרו ולהבדיל ביניהם לבין יתר עובדי בית המרקחת שאינם משמשים לייעוץ ומידע תרופתי, בתי המרקחת יידרשו להישמע לשתי הנחיות חדשות.

ראשית, חלוק הרוקח יהיה בצבע לבן ועליו תג ובו רשום שמו בצורה בולטת, ולצד שמו ייכתב על התג, בהתאם לרישיונו של העובד, תפקידו: "רוקח", "עוזר רוקח" או "מתמחה". שנית, הרוקחים יזוהו בעיקר לפי צבע החלוק, כי על יתר העובדים יהיה ללבוש חלוק בצבע שונה לחלוטין כמו למשל כחול כהה, ירוק כהה או בורדו.

ד"ר שורצברג הזכיר בפתח המסמך כי על פי תקנות הרופאים, רוקח לא יעבוד בבית מרקחת אלא אם הוא שומר על היגיינה אישית, לובש חלוק נקי ושלם, ודואג לכך ששמו מופיע על תג בצורה בולטת, בחלקו העליון של החלוק.