בשל החום הכבד: שיא של כל הזמנים בצריכת החשמל בישראל

מנכ"ל חברת החשמל אלי גליקמן אמר בריאיון לערוץ החדשות כי בשל גל החום הכבד השורר במדינה, צפוי במהלך היום להישבר שיא בצריכת החשמל מאז קום המדינה. "מדובר בצריכה הגבוהה ביותר מאז ומתמיד", ציין גליקמן שהתריע: "אנחנו נערכים גם למצב משברי של הפסקות חשמל מאולצות"

מכת חשמל: בעוד עומס החום הכבד מגיע לשיאו, אומר מנכ"ל חברת החשמל, אלי גליקמן, בריאיון לערוץ החדשות כי במהלך היום צפויה להירשם צריכת החשמל הגבוהה ביותר בתולדות המדינה. "אנחנו נערכים גם למצב משברי של הפסקות מאולצות", הדגיש גליקמן.

לדברי מנכ"ל חברת החשמל, ביממה האחרונה נסקה צריכת החשמל במשקי הבית בישראל בשל מזג האוויר הלוהט. "אנחנו בתור צרכנים זקוקים ליותר חשמל, לפי נתונים שנרשמים במערכות, אנחנו הולכי לשבור היום את שיא הצריכה מאז ומתמיד במדינת ישראל לסביבות ה-11,800 מגה וואט".

גליקמן החמיא לציבור הצרכנים הישראלי שנענה להפצרות החברה והפחית בצורה משמעותית את צריכה החשמל בשעות הנחשבות בעייתיות. "אנחנו רואים שיש התגייסות של הצרכנים ומעריכים אותה בכ-250 מגה-וואט ששווה ליכולת של תחנת כוח קטנה", ציין המנכ"ל.

כל תקלה עלולה לגרום להפסקות חשמל

חברת החשמל צפויה להגיע במהלך היום למצב שבו הרזרבות שברשותה מגיעות ל-1% בלבד. במצב זה כמעט כל תקלה ביחידות הפועלות עלולה לגרום להפסקות מאולצות. "לא מדובר על הפסקת חשמל בכל המדינה, אלא בהפסקות נקודתיות למשך זמן קצר", אמר מנכ"ל חברת החשמל. "אם נאלץ, כולנו נשתתף בכך".

עם זאת, הדגיש גליקמן כי החברה נערכה מראש ומנהלת את המצב המשברי בצורה מספקת. "אנחנו עושים כל מאמץ ומעריכים כי נוכל בקרוב להגדיל את הרזרבות הקיימות בצורה משמעותית".

בעקבות החום הכבד ששורר ברחבי הארץ והביא את צריכת החשמל לשיא, ניתקה בצהריים חברת החשמל את הזרם במשרד האוצר בירושלים. גורמים באוצר מסרו כי נציגי החברה התקשרו והתריעו כי החשמל יופסק תוך 5 דקות - וכך קרה.

במשרד האוצר אמרו ל"גלובס" כי לא היו מזגנים, מעליות, מחשבים או תאורה בעקבות הפסקת החשמל. עם זאת, תוך פחות משעה מרגע ניתוק הזרם, הפעילו במשרד את הגנרטורים המיוחדים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת