התינוקת תמרה שחלתה בסרטן נדיר נותחה בהצלחה ומתאוששת

תמרה הקטנה הייתה תינוקת בריאה ומאושרת, עד שהתגלה בגופה סרטן נדיר ואלים. הודות לתרומות עברה תמרה ניתוח מסובך בעלות מאות אלפי שקלים בארה"ב, בו הוסר הגידול בשלמותו. כעת מתאוששת תמרה ואפילו מצליחה לאכול וללכת. "היא גיבורה אמיתית", מספר אביה ומודה לתורמים: "החום והתמיכה נותנים כוח להמשך המסע להצלתה"

אחרי חודשים ארוכים של מתח וחשש, במשפחת שטטר סוף סוף יכולים קצת לחייך. בסוף השבוע האחרון נותחה בהצלחה תמרה בת השנה ועשרה חודשים, שחלתה בסרטן נדיר ואלים, וכעת היא מתאוששת. הניתוח של תמרה הקטנה, שעלותו מוערכת במאות אלפי דולרים, התאפשר הודות לתרומות שגויסו במבצע מיוחד.

במשך יותר משש שעות ניתחו הרופאים בבית החולים בניו יורק את הפעוטה והסירו את הגידול הענק שהתגלה בכבד שלה - והגיע עד לגודל של תשעה סנטימטרים. "היה ניתוח ארוך ומורכב, ועברנו יום מותח ומתיש", סיפר האב דורי לחדשות 2 באינטרנט. "הניתוח עבר בהצלחה רבה ללא תקלות, והגידול הוצא מהכבד בשלמות באופן שלא נשארה ולא הייתה זליגה של ריקמה נגועה. הדבר לא היה פשוט מכיוון שהגידול היה קרוב מאוד לוורידים חשובים שאי אפשר להסיר".

עוד הוסיף האב כי הצוות הרפואי הסיר למעלה מ-60% מהכבד, שאמור לגדל את עצמו תוך חודשיים שלושה. "הוקל לנו מאוד שעברנו את הניתוח עם תוצאות כאלו טובות", הוא מציין.

תמרה הקטנה הובאה לבית החולים לאחר שסבלה מעצירות ובכתה ללא הפסקה. בדיקות שנערכו לה גילו כי היא סובלת מגידול ענק, שהתברר בהמשך גם כממאיר ונדיר. לרוע המזל, הגידול הספיק לשלוח גרורות לריאותיה הקטנות, מצב שהצריך להתחיל בטיפולי כימותרפיה באופן מיידי.

"היא גיבורה אמיתית"

על פי המלצת המומחים ויועצים רפואיים, טסה המשפחה לארה"ב לצורך ניתוח מיוחד. ארגון "חברים לרפואה" התגייס לעזרתה של המשפחה ובעזרת תמיכה ותרומות מהציבור התאפשר ההליך הרפואי היקר.

עכשיו, כך מספר דורי, תמרה מתאוששת בצורה מופלאה מעל ומעבר לציפיות: "היא כבר הולכת ואוכלת קצת, ומחר תשתחרר הביתה. היא רזתה מאוד והיא כרגע חלשה מאוד, אבל היא גיבורה אמיתית וחזקה". בעקבות האירועים המטלטלים החליטה המשפחה גם לשנות את שמה של הפעוטה מתמר לתמרה. "אנו מרגישים שנולדה לנו ילדה חדשה תמרה - ותם הרע", הסביר האב.

יחד עם זאת, מדגיש דורי כי הניתוח הוא שלב מרכזי בטיפול - אך הוא רק שלב אחד בתהליך ההחלמה. "צפויה לנו עוד דרך ארוכה", מבהיר האב ומפרט: "תמרה תיאלץ לעבור עוד טיפולים כימותרפיים בכדי להבטיח שהסרטן לא יתפשט חזרה ו'לוודא הריגה'. העובדה שבבדיקות ה-CT לא רואים כבר גרורות בריאות לא מלמדת שהן נעלמו לחלוטין. ובמידה והכל יתקדם בצורה טובה יישאר השלב המכריע של להישאר נקי מסרטן. לשם כך ומתוך הבנה שבסופו של דבר רק הגוף מנצח את הסרטן ולא הכימותרפיה".

עדיין זקוקים לתמיכה

בני המשפחה מבקשים להודות לכל מי שתמך ותרם למסע להצלת תמרה. "אנחנו יודעים שתפילותיהם של אנשים רבים בכל הארץ היו עם תמרה בזמן הניתוח ובכלל, ומאמינים שיש להן מקום בהחלמתה. התמיכה הכלכלית והחום להם אנו זוכים מחזקים אותנו ונותנים לנו כוח להמשיך במסע", מדגיש דורי ומוסיף: "מבחינה כלכלית התרמנו סכום נכבד שמכסה את ההוצאות עד כה ועל כך תודתנו מקרב לב. אולם יש לנו עוד טיפולים לעבור ודרך עד להחלמה המיוחלת, ולכן אנחנו עדיין מתרימים".

את התרומות ניתן להעביר לקרן מיוחדת שהוקמה לצורך כך בארגון "חברים לרפואה" עבור תמר ש. בבנק פועלים, סניף 681, דיזנגוף. מס חשבון 605278. כמו כן ניתן לתרום עבורה באמצעות שליחת שיק על שם "חברים עבור תמר ש." לכתובת משרדי "חברים לרפואה" ת.ד. 6782 רמת-גן 52167.

כמו כן ניתן להעביר את הכסף ישירות לחשבון באמצעות העברה בנקאית, אולם בארגון מציינים שיש לפקסס העתק אישור העברה/הפקדה לפקס 03-5792223 לצורך משלוח קבלה. דרך נוספת לסייע לתמר היא על ידי תרומה באמצעות כרטיס אשראי בטלפון: 03-5777666 או ישירות באתר הארגון.

בהכנת הידיעה השתתף גיא נובוטני

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת