חברת החשמל: "לא מפחידים את הציבור"

ברקע גל החום הכבד והחשש מקריסת מערך החשמל בעקבות צריכת היתר, התקיימו היום בכנסת שני דיונים בנושא היערכות חברת החשמל להתמודדות עם המשבר. מנכ"ל חברת החשמל הבהיר: "לא מפחידים את הציבור, רק משתפים אותו. אנחנו לא רוצים להגיע למצב בו יגידו שיש מחדל"

חברת החשמל. לא מפחידים (רויטרס)

משבר החשמל מגיע לכנסת: ועדת הכלכלה התכנסה בצהריים לדיון דחוף בהיערכות חברת החשמל לשימושים המוגברים ולצריכת השיא בחשמל, עקב גל החום ברחבי הארץ. במהלך הדיון הדגיש מנכ"ל חברת החשמל כי האזהרות לציבור בפני הפסקות חשמל יזומות אינן אזהרות שווא.

"אנחנו לא מפחידים את הציבור, אנחנו משתפים אותו במצב שיש רזרבה נמוכה לייצור חשמל", אמר מנכ"ל חברת החשמל אלי גליקמן. "אנחנו לא רוצים להגיע למצב בו יגידו שיש מחדל. גם אם יהיו הפסקות חשמל מדורגות, הציבור יסבול לחצי שעה-שעה ולא נגיע למצב של הפסקות חשמל של ימים. אפשר למנוע את הפסקות החשמל אם כולנו נתאחד ונתגייס".

גם ועדת הפנים דנה במשבר החשמל

מוקדם יותר היום דנה ועדת הפנים של הכנסת ביישום מדיניות הממשלה לקידום אנרגיות המתחדשות. בדיון הודו לראשונה בכירים בחברת החשמל ובמשרד האנרגיה כי יעדי הממשלה שנקבעו לייצור חשמל מאנרגיה מתחדשת אינם ניתנים להשגה. ראש מינהל החשמל במשרד האנרגיה יהודה ניב אף מתח ביקורת גלויה על החלטת הממשלה וכינה אותה "החלטה נמהרת".

בצהריים הכריזה חברת החשמל על "מצב כתום", מחשש כי היא על סף גבול יכולת הייצור - מה שייאלץ אותה לגרום להפסקות חשמל יזומות. ואולם, כעבור זמן קצר הודיעה החברה כי תוקנה תקלה בתחנת הכוח "גזר", וכי יחידת הייצור שבה לפעילות - מה שהעלה את רמת רזרבת החשמל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת