סקר קובע: הכי מדכא בתל אביב

על פי סקר שנערך על ידי חברת תרופות בישראל, עולה כי תל אביב היא העיר הכי דיכאונית, המגזר המסורתי הכי דכאוני ואילו בגיל 60-40 יש את הסיכוי הגבוה ביותר להיקלע למצב רוח רע. ומה הסיבה בדרך כלל? מערכות יחסים, מצב בריאותי ומצב כלכלי קשה

בת"א הכי דיכאוניים, אילוסטרציה (רויטרס)

סקר שנערך בקרב הישראלים חושף את המגזרים והערים הכי דיכאוניים במדינה: על פי נתוני הסקר, המתפרסם בעיתון "מעריב", עולה כי תל אביב מובילה באחוז הסובלים מדיכאון עם כמעט 30% שדיווחו על כך, אחריה חיפה עם 26%. בירושלים מתברר שהייאוש יותר נוח, שם מדווחים על 20% בלבד שסובלים מדיכאון.

עוד עולה מהסקר, שנערך עבור "אלספה" בקרב 300 ישראלים, כי המגזר הכי דיכאוני הוא המסורתי עם 23% שדיווחו על דיכאון, לעומת המגזר החילוני עם 22%. במגזר החרדי יש על פי הדיווח הכי פחות אנשים דיכאוניים עם 12%, לעומת 15.5% במגזר הדתי. בסך הכל, חמישית מהנשאלים העידו כי הם סובלים או סבלו בעבר מדיכאון.

בנוסף, הסוקרים בדקו גם את גיל הנשאלים, אזור מגוריהם ורמת השכלתם. מהתוצאות עולה כי בני 60-40 הם הסובלים ביותר מדיכאון, ושני שליש מאלה שדיווחו על דיכאון ציינו כי הסיבה לו הייתה פרידה או גירושים. אחרים סיפרו כי מצב בריאותי קשה הוא זה שהיא אותם למצב זה. 70% מהנשאלים ציינו כי מצב כלכלי קשה הוא זה שהביא אותם לדיכאון.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת