חשש מהתפרצות חצבת בגן ילדים בת"א

פעוטה וילד נוסף נדבקו בחצבת בגן ילדים בשכונת הדר יוסף בתל אביב. השניים חלו בהפרש של שבוע וסבלו מתסמינים דומים. משרד הבריאות זימן את שאר הילדים בגן לקבל חיסונים נגד המחלה. "השניים לא חוסנו", הדגישו גורמים רפואיים

לא חוסנו וחלו. ארכיון (חדשות 2)

חשש מהתפרצות מגפת חצבת באזור תל אביב: לפני כשבוע חלתה ילדה בת שנה וארבעה חודשים בגן הילדים בשכונת הדר יוסף בתל אביב. בשישי האחרון התברר כי ילד נוסף באותו הגן, חלה ככל הנראה גם כן במחלת החצבת. במשרד הבריאות מדגישים כי שני הילדים לא היו מחוסנים.

חלק מההורים מחליטים שלא לחסן את ילדיהם כדי לפתח את יכולות ההגנה הטבעיות של הגוף ועל מנת לא לחשוף אותם לחומרי החיסון, אלא שהחלטה כזו משפיעה בגילאים צעירים גם על ילדים שבאים עמם במגע.
גורמים במשרד הבריאות סיפרו לחדשות 2 באינטרנט כי האירוע החל ביום שישי שעבר לאחר שהילדה פנתה למיון ונחשדה כחולה בחצבת. בעקבות האבחון, החל באותו היום טיפול מונע נגד חצבת לילדי הגן מקבוצת הילדים הקטנים.

במהלך סוף השבוע האחרון עלה חשש שילד באותו הגן, מקבוצת הגדולים, חלה גם הוא בחצבת. הודעה על חשד קליני לחצבת התקבלה במשרד הבריאות אתמול, אך טרם התקבל אישוש למחלה של הילד הנוסף. בעקבות הדיווח על החשד לחולה נוסף, החלה קבוצת הגדולים בגן לקבל חיסונים נגד החצבת.

"סמיכות המקרים מקטינה הסבירות להדבקה"

למרות הקרבה והאפשרות להידבקות, במשרד הבריאות טוענים כי סמיכות הזמנים בין תחלואת הילדים מקטינה את הסבירות להדבקה במחלת החצבת. לפי גורמים רפואיים על מנת להידבק נדרש פרק זמן של בין 10 ימים לשבועיים בין המקרים ולא שבוע בלבד כמו באירוע בגן.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת