הכינו את המזגנים: גל חום בדרך

מי שקיווה שההקלה של אתמול תישאר - טעה: מהיום ועד לסוף השבוע יאמירו הטמפרטורות, עד לשיא שצפוי ביום שישי. בימים הקרובים יתחמם ולאורך החוף יהיה הביל. חם ומגניב?

מהיום: רק ייעשה חם יותר (גיא צברי)

אתמול הורגשה אומנם הקלה בחום, אבל מזג האוויר הנוח יחסית לא יישאר הרבה זמן: מזג האוויר היום יהיה נאה. השמיים יהיו מעוננים חלקית והטמפרטורות ייעלו במקצת - במה שיסמן את תחילתה של מגמה שרק תלך ותחריף במהלך השבוע.

מחר, יום שלישי, תחול עלייה קלה נוספת בטמפרטורות ותורגש הכבדה בעומס החום. אותם התנאים יימשכו גם ברביעי, אז ייעשה חם מהרגיל בהרים ובאזורים הפנימיים - בעוד שלאורך מישור החוף יהיה הביל.

מקום בארץטמפרטורה
רמת הגולן33-21
הכינרת38-25
חיפה29-24
תל אביב30-24
ירושלים30-20
באר שבע36-23
ים המלח41-30
מצפה רמון32-20
אילת41-28

ביום חמישי לא צפוי שינוי ניכר בתנאי מזג האוויר - שיישאר ככל הנראה גם בסוף השבוע: החום הכבד יישאר, כמו גם אחוזי הלחות הגבוהים לאורך החוף.

סכנת צריבה: נחיל מדוזות בחופי ישראל

מזג האוויר החם אולי מפתה, אבל בסוף לפחות בימים הקרובים כדאי לוותר על טבילה בים. נחיל מדוזות גדול הצליח להתקרב לחופי ישראל, מה שצפוי לגרום תחושת צריבה עזה בעורם של הרוחצים - מנהריה שבצפון ועד אשקלון שבדרום.

מדובר במדוזות ממין "חוטית נודדת" שנמצאות במרחק מאות מטרים מהחוף, אך יחידות מהן הצליחו להיפלט ליבשה. בהתאם לכך, דיווחו רוחצים על תחושת צריבה עזה אחרי הרחצה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת