משרד הבריאות נגד איכילוב: לא להפרדת המסתננים

היום נחשפו לראשונה הנחיות חדשות שפרסמו גורמים שלא ראו בעין יפה את מדיניות הבידוד של המהגרים האפריקניים בבית החולים. תנאים אלו, שהגבילו כניסת קרובי משפחה, נועדו למנוע הידבקות בשחפת - מה שגרם לתחושת אפליה, למרות הכוונות הטובות

במשרד הבריאות לא אוהבים את ההנחיות שהוציאו בבית החולים איכילוב לפני כמה ימים, הקובעות שיש להפריד בין פליטים אפריקנים ליתר החולים בכמה מהמחלקות. בעקבות ההחלטה הוציאו במשרד הנחיות חדשות לבתי החולים.

לפני מספר ימים פרסמנו את הנהלים החדשים שהוציא בית החולים איכילוב, זאת מחשש להדבקת חולים בשחפת. על פי ההנחיות יוגבלו הביקורים של פליטים אפריקנים - רק בעל של יולדת והורים של ילד מאושפז יוכלו לבקר בבית החולים.

עוד קבע בית החולים איכילוב, כי המטופלים והמבקרים האפריקנים יאלצו לעבור בדיקה של צילום ריאות, כדי לוודא שהם לא חולים בשחפת. מי שיתברר כלא חולה במחלה יקבל צמיד מיוחד וכך יזוהה כאדם שיכול לבקר. עוד הוחלט כי במחלקות רגישות בהן סכנת ההידבקות חמורה במיוחד, הפליטים האפריקאים יטופלו במתחמים נפרדים.

"נראה כמו אפליה"

במשרד הבריאות לא אהבו כלל את ההנחיות של בית החולים - וגורמים במשרד טוענים כי זה נראה רע, ומפלה - למרות שמדובר בכוונה טובה. אותם גורמים מדגישים כי הנהלים החדשים בעייתיים מבחינה תדמיתית ומשפטית, וכי למרות הרצון להיזהר ולשמור על החולים, הצעדים האלה הם דרסטיים.

לכן הוחלט במשרד לקבל הנחיות חדשות שיהיו תקפות גם לבתי החולים איכילוב ולוולפסון, שהם בתי החולים שמטפלים ברוב באוכלוסיית הפליטים מאפריקה. ההנחיות החדשות הן קצת מרוככות יותר ונחשפות היום לראשונה.

על פי ההנחיות, לא צריך לבדוק את כל המבקרים ממוצא אפריקני, אלא רק את מי שנראה "חשוד", כלומר יש לו חום, הוא מזיע או נראה במשקל ירוד. בנוסף הם מתנגדים להבאת צמיד זיהוי, ואומרים כי ניתן להעביר אישור מנייר למי שנבדק ונמצא בריא. לבסוף הם מדגישים - טיפול במטופלים ייעשה לא במתחמים נפרדים.

יש להזכיר כי בית החולים איכילוב מטפל באוכלוסיית הפליטים על חשבונו, במסירות, וכי המטרה היא באמת לשמור על החולים ולמנוע הדבקה. השאלה היא אם הם לא נקטו באמצעים דרסטיים מדי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת