ביה"ח איכילוב: תינוק נדבק בחיידק ומת יום לאחר לידתו

תינוק נדבק בחיידק ומת יום לאחר לידתו, למרות מאמצי הרופאים להצילו. מבדיקה מתברר כי אמו הגיעה לבית החולים איכילוב לאחר שלקתה בזיהום. התינוק, שנדבק במהלך הלידה, טופל גם הוא באנטיביוטיקה אך מת כעבור 12 שעות. היולדת מאושפזת ומצבה משתפר

תינוק בן יום נדבק בחיידק ומת. ארכיון (רויטרס)

טרגדיה בבית החולים איכילוב בתל אביב: תינוק בן יומו מת בסוף השבוע האחרון כתוצאה מהידבקות בחיידק אי קולי.

ביום שישי הגיעה יולדת לבית החולים וטופלה באנטיביוטיקה בעקבות חום גבוה במהלך הלידה. מבדיקה שנערכה מאוחר יותר התברר כי האישה לקתה בזיהום של החיידק הצואתי.

התינוק, שנדבק במהלך הלידה, טופל גם הוא באנטיביוטיקה. אולם לדברי הרופאים, חומרת הזיהום גרמה למותו של התינוק כעבור 12 שעות מרגע הלידה. מבית החולים איכילוב נמסר בתגובה כי "התינוק מת למרות מאמצים גדולים מאד להצילו. אמו מאושפזת ומחלימה, ותשוחרר בימים הקרובים". 

בשבוע שעבר: פג מת בעקבות זיהום

רק בשבוע שעבר מת בבית החולים שניידר תינוק שנולד לפני הזמן, בעקבות זיהום שגרם חיידק הקלבסיאלה שאינו מושפע מאנטיביוטיקה. בעקבות מותו, פגיית בית החולים נסגרה לקבלת פגים חדשים. זמן קצר לאחר מכן, התגלה כי שלושה פגים נוספים נדבקו גם הם בחיידק והושמו בבידוד מלא. הפגים בודדו מיתר הפגים ובבית החולים סיפרו כי הזיהום בדמם נשלט.

לפני כשבועיים הפג נולד במשקל 1.3 ק"ג ומצבו החמיר בצורה משמעותית לאחר שבדיקות גילו כי הוא סובל מזיהום מהחיידק קלבסיאלה שעמיד לכל סוגי האנטיביוטיקה. "מצבו של אחד הנשאים החמיר במהירות - הוא קיבל מיד אנטיביוטיקה שמתאימה לזיהום הזה, אך נפטר מזיהום בדם", סיפר פרופ' יצחק לוי, מנהל היחידה למחלות זיהומיות בשניידר. "משום שהפגים רגישים ואין להם מערכת חיסון, התפרצויות בפגיות זה לא דבר נדיר".

ממרכז שניידר לרפואת ילדים נמסר בתגובה כי "לצערנו, לפני כמה ימים הידרדר מצבו של אחד הפגים הנשאים באופן פתאומי, ולמרות מאמצי הרופאים להצילו הוא נפטר בתוך כמה שעות. בדיקות סקר נלקחו מכל הפגים בפגייה ולא נמצאו נשאים נוספים". עוד ציינו כי "המקרה דווח למשרד הבריאות והפגייה נסגרה לקבלת פגים חדשים. חשוב לציין כי הפגים אשר שהו באותו החדר נמצאים בחדר נפרד ומבודד משאר הפגים, וסגל ייעודי מטפל רק בהם בציוד ייעודי".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת