מחדל באסף הרופא: "הנכדה שלי ינקה מאם אחרת"

תינוקת בת יומה שנולדה בבית החולים "אסף הרופא", הועברה לאם אחרת ששהתה באותו חדר כדי שתניק אותה. מי שאחראית ככל הנראה למחדל היא האחות שטיפלה ביולדות. אמה של היולדת שיחזרה את האירוע ואת תחושותיה של בתה: 'היא הייתה בהלם, בתדהמה, בשוק. היא צעקה לאחות - 'תני לי את התינוקת שלי'"

"הכינו את הנכדה שלי להנקה, ומסרו אותה לאם שעמדה בצד העריסה, במקרה", כך משחזרת היום עדן מילר-רוזנבאום, אמה של היולדת שבתה כמעט והוחלפה לאחר הלידה בבית החולים אסף הרופא, וינקה מאם אחרת.

בריאיון לתכנית "שש" עם עודד בן עמי, סיפרה מילר-רוזנבאום על האירוע המטריד. "קראו לבתי בבוקר להגיע לתינוקיה, מלונית של אסף הרופא, מאוד מפנקת וכיפית. האחות נתנה לאם שאינה ביולוגית את התינוק. הכינו את התינוקת להנקה, ומסרו אותה לאם שעמדה בצד העריסה במקרה".

מילר-רוזנבאום מספרת כי בתה הגיעה למקום להניק את התינוקת  - אבל לפתע גילתה שהיא כבר הונקה, על ידי אישה אחרת. "היא הייתה בהלם, בתדהמה, בשוק. היא צעקה לאחות - 'תני לי את התינוקת שלי', לקחה אותה לחדר והן נשארו שם. אני קוראת לאמהות הצעירות להיות זהירות ולשים לב, וגם לאחיות".

להלן תגובת המרכז הרפואי אסף הרופא: בתאריך 30.6.12 בשעה 08:30 אוישה התינוקייה במלונית על-ידי שתי אחיות, איוש מלא על-פי הנהלים. אחת היולדות מהמלונית נקראה על-ידי האחות להניק את התינוקת שלה, האחות חיתלה את התינוקת וכשסיימה פנתה להחזירה לעריסתה.

באותה העת עמדה ליד העריסה יולדת. האחות טעתה לחשוב שהיולדת היא האם שנקראה להניק. היולדת שלקחה את התינוקת בטעות והניקה ישבה בחדר ההנקה שליד התינוקייה. לאחר מספר דקות הגיעה האם הביולוגית והתברר שמדובר בטעות בזיהוי. ההנקה הופסקה מיד והתינוקת נמסרה לאם הביולוגית.

המרכז הרפואי ביצע תחקיר ראשוני שהעלה שמדובר באחות חדשה ולא מנוסה שטעתה ושלא פעלה על-פי נהלי המרכז הרפואי. אנו שמחים לציין שלמרות עוגמת הנפש החליטה היולדת להישאר לילה נוסף במלונית ואנו רואים בכך עדות לאמון שהיא רוכשת לצוות למרות התקרית הלא נעימה. המרכז הרפואי התנצל על עגמת הנפש שנגרמה למשפחה לאחר שוידא שלא נגרם נזק לתינוקת. 

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת