האם נמל חיפה יהפוך למרכז העיר?

הוועדה הארצית לתכנון ובנייה אישרה תכנית מהפכנית שתביא לפיתוח אזור הנמל בחיפה, ויהפוך אותו למוקד בילויים ומסחר. "אישור התכנית על ידי הוועדה הארצית היא היסטורית ומכוננת עבור העיר חיפה והיא משקפת את פרי היוזמה והמאמץ המתמשך של עיריית חיפה לפתח ולשקם את חזית הים העירונית", אמר ראש העיר יונה יהב

הדמית אזור הנמל החדש בחיפה (משרד אדריכלים עמי שנער ואמיר מן)

המועצה הארצית לתכנון ובנייה אישרה את קידום תכנית "חזית הים" בחיפה, שאמורה לשלב בין נמל הסחורות הבינלאומי בעיר לבין אזור בילוי ופנאי.

במוקד התכנית שאושרה היום, עומד פיתוח החזית הימית של העיר ובמסגרתו ייבנה סמוך לחלקו המערבי של הנמל מרכז בילוי שיכלול שטחי מסחר ובילוי גדולים. "אישור התכנית על ידי הוועדה הארצית היא היסטורית ומכוננת עבור העיר חיפה והיא משקפת את פרי היוזמה והמאמץ המתמשך של עיריית חיפה לפתח ולשקם את חזית הים העירונית", אמר ראש העירייה יונה יהב.

"בתכנון הושם דגש על פיתוח התואם את הבינוי הקיים תוך השתלבות ושמירה על שטחים פתוחים נרחבים", הוסיף יהב. "התוכנית מתווה אפשרויות להתחדשות חזית הבינוי הפונה לנמל, לפיתוח עירוני איכותי ופתיחת העיר התחתית אל אזור החוף והנמל. אין לי כל צל של ספק שפניה של העיר ישתנו לעד עם יישום התכנית בשטח".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת