ביה"ח איכילוב: בעקבות מקרי הדבקה בשחפת - תוגבל כניסת קרובי משפחה של נתינים זרים מאפריקה

מנהל המוסד הרפואי הגדול שבתל אביב פרופסור גבי ברבש, פרסם היום מכתב שנשלח לכלל עובדי בית החולים ובו מפורטות הנחיות על כניסת נתינים זרים מאפריקה לשטח בית החולים, תנאי אשפוזם וביקורי משפחותיהם. בין ההנחיות נאמר כי החל מהיום, מבקרים מאוכלוסיית הזרים ייאלצו לעבור בדיקת חזה לשלילת שחפת ריאתית

מבקרים זרים ייאלצו לעבור בדיקת שחפת (חדשות 2)

בית החולים איכילוב מסלים את המאבק במחלת השחפת הריאתית: מנהל המוסד הרפואי שבתל אביב פרופסור גבי ברבש, שלח היום מכתב דרמטי לעובדי בית החולים, שבו נאמר, בין היתר, כי בעקבות החלטה חדשה שהתקבלה - יוגבלו החל מהיום תנאי אשפוזם וביקורי משפחותיהם של מהגרי העבודה האפריקנים.

מנהל בית החולים פרסם את המכתב בשל העובדה כי בית החולים נאלץ לאחרונה להתמודד עם מקרים רבים של מחלת השחפת - שרבים מהנתינים הזרים שהגיעו ממדינות אפריקה חולים בה. ככל הנראה, מקרי ההדבקה האחרונים שנרשמו נגרמו על ידי מאושפזים מקרב האוכלוסייה האפריקנית. יצויין, כי ביום חמישי בשבוע שעבר זומנו לבדיקה חוזרת כמאה ילדים שטופלו באיכילוב - מחשש שנדבקו במחלה, שככל הנראה הופצה על ידי אחת מהילדות שאושפזו בבית החולים.

פרופ' ברבש: "נחוש למנוע כל סיכון לצוות ביה"ח ולחולים הישראלים"

בין עיקרי ההנחיות המפורטות במכתב נאמר, כי החל מהיום, לא תורשה עוד כניסת מבקרים מאוכלוסיית מהגרי העבודה והפליטים לבית החולים. תורשה רק כניסת מטופלים למיון או לאשפוז. עוד צויין, כי כל החולים המתאשפזים, ובכלל זה יולדות וכן הבעלים וההורים של המתאשפזים יחוייבו לעבור צילום חזה לשלילת שחפת ריאתית. פרופסור ברבש ציין במכתב שנשלח לעובדים, כי נתין זר שבדיקתו תצא תקינה - יקבל צמיד שעמו יוכל לנוע ברחבי המוסד הרפואי.

"אני משער שהצעדים הללו יגרמו מעט אי נוחות  ואולי גם ביקורת", ציין פרופסור ברבש במכתב, והוסיף: "אבל נחוש בעמדתי למנוע כל סיכון לצוות שלנו ולמטופלים הישראלים, אשר זכאים להגנה מחשיפה למחלות לא מאובחנות".

 רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת