דרמה בחיפה: בת 3 כמעט מתה מחלב במזון

אגם אוחיון סובלת מאלרגיה קשה לחלב אך טעימה קטנה ממנה שאכלה במסעדה בחיפה כמעט עלה לה בחייה. במסעדה טוענים כי במנה שאכלה לא היה חלב אך אמה הסבירה כי היא וידאה עם המלצרית את העניין ולמרות זאת בתה פיתחה אלרגיה שסיכנה את חייה. מנהל אסותא חיפה: "היא הייתה כחולה מחוסר חמצן וחלשה מאוד"

כמעט מוות מחלב, אילוסטרציה (רויטרס)

אגם בת השלוש הסובלת מאלרגיה לחלב כמעט מצאה את מותה לאחר שאכלה במסעדה בקניון מנה שאמה טוענת שהכילה חלב, כך מדווח הבוקר עיתון "ידיעות אחרונות".

ביום חמישי בשבוע שעבר יצאה אגם הקטנה עם אמה, דודתה וסבתה לקניון לב המפרץ בחיפה. האם הייתה מודעת לכך שבתה סובלת מאלרגיה קשה לחלב מאז נולדה, וכל אכילה של מזון שיש בו חלב - יכול להעמיד אותה בסכנת חיים.

בנות המשפחה ביקרו במסעדה בקניון ואמרו למלצרית כי אגם אלרגית לחלב. "אמרתי למלצרית שהילדה אלרגית לחלב, ווידאתי שהמנה איננה חלבית. אפילו שאלתי אותה שוב ושוב 'בטוח'? - תשובתה הייתה חיובית", סיפרה האם. "כמה דקות אחרי שהתחלנו לאכול אגם טעמה מהמנה שלי שתי כפיות, ומיד התחילה להקיא ולהתלונן שהפה כואב לה. מיד הבנתי שבמנה היה מרכיב חלבי כי מצבה הדרדר במהירות. אחרי כמה דקות היא התחילה להכחיל ולהתנפח ופיתחה קוצר נשימה קשה".

"היא הייתה כחולה מחוסר חמצן"

במזל, בקומה השלישית של הקניון שוכן בית החולים "אסותא". "לקחנו אותה על הידיים ורצנו להזעיק עזרה", ציינה האם. כשהגיעה למקום, רופא בבית החולים טיפל בה כשהייתה במצב של שוק. "הפעוטה הגיעה אלינו עם תגובה אלרגית קשה מאוד", סיפר ד"ר יעקב טורבן, המנהל הרפואי של "אסותא" חיפה, שטיפל באגם. "היא הייתה כחולה מחוסר חמצן, חלשה מאוד ובהכרה מעורפלת".

במסעדה הכחישו כי במנה היה חלב. "הלקוחות שאלו אם יש חלב במנות וכשהמלצרית שאלה אם הם שואלים מטעמי כשרות השיבו בשלילה. היא הסבירה שאחת המנות מכילה מי קוקוס, שאינם עשויים מחלב. בהמשך הזמינו סושי מטוגן שמכיל גבינה צהובה, וכשהמלצרית הזהירה כי במנה זו יש מרכיב של חלב, נענתה כי הילדה לא אוכלת ממנה זו", נמסר מהמסעדה. "בעקבות מקרה המוות מאלרגיה לאגוזים בשנה שעברה, חודדו הנהלים, והמלצרים התחייבו להיות ערניים לכל חשד של אלרגיה. צר לנו על המקרה ואנו שמחים שהילדה החלימה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת