יוסף קריכלי ז"ל אפשר חיים חדשים ל-27 חולים

מבצע ההתרמה העדתי שערכה עמותת "עזר מציון" למציאת תרומות מח עצם, הובילה למציאת התאמה ל-28 חולים שיוכלו להתחיל בטיפולים. יוסף קרכילי, שהיה בין מובילי המבצע, מת ביום שבו נערך המבצע ולא הספיק לגלות שנמצאה גם עבורו התאמה

יוסף קרכילי ז"ל (חדשות 2)

במותו אפשר חיים חדשים ל-27 חולי סרטן: חודש לאחר מבצע ההתרמה העדתי שקיימה עזר מציון, הגיעו תוצאות המעבדה ואיתן בשורות טובות ל-27 חולים. עד כה נבדקו כשליש מהדגימות שנלקחו, בהן נמצאה התאמה ל-28 חולים, ובהם גם תורם ממוצא גיאורגי הנמצא מתאים ליוסף קרכילי ז"ל שנפטר ביום המבצע.

בני משפחתו של קרכילי ז"ל קיבלו בצער את הבשורה על ההתאמה המאוחרת. "אין יום שאנו לא כואבים את האובדן הקשה. יוסף קיווה עד יומו האחרון שתימצא לו תרומה", אמר אחיו. "עם זאת אנחנו מתנחמים קצת שבמותו ובהתגייסות למענו ינצלו חיים של חולים נוספים בעתיד".

"בזכות יוסף קרכילי ז"ל וחבריו נמצאו התאמות לחולים רבים שזקוקים להשתלת מח עצם", אמרה מנהלת מאגר מח העצם הלאומי של עזר מציון, ד"ר ברכה זיסר. "המציאות האכזרית הכתה שוב לאחר שדווקא ליוסף נמצא תורם שיכל להציל את חייו. למרות הצער ישנם עוד חולים רבים שמחכים שיצילו את חייהם ושוב אנו עדים לחשיבות העצומה של המאגר".

מחר בשעה 19:30 תערוך העמותה ערב התרמה בהאנגר 11 בתל אביב בהשתתפות צמרת המגזר העסקי בישראל, ידידי העמותה ותומכיה. מטרת הערב היא לגייס כספים נוספים למאגר ולמימון בדיקות מח העצם, כשעלות בדיקה של כל מבחנה הינה 250 שקלים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת