לא טעות: אנה בת ה-5 חולה בסרטן

בתחילת החודש הורה סגן שר הבריאות ליצמן לפתוח בחקירת מה שנראה תחילה כאירוע חמור שבו נאלצה ילדה מחולון לעבור טיפולי כימותרפיה לחינם. ממצאי בדיקה שנערכה בארצות הברית קבעו: בגופה של אנה גידול ממאיר

אנה שיבוט, הילדה שלפי דיווחים מתחילת החודש עברה טיפולי כימותרפיה שלא לצורך, אכן חולה בסרטן. כך עלה מממצאי בדיקות שנערכו בארצות הברית. סגן שר הבריאות יעקב ליצמן הורה אחרי פרסום הפרשה לחקור את נסיבותיה. היום הגיעו לארץ ממצאי בדיקות שנערכו בחו"ל, שכאמור - קבעו כי היא אכן חולה.

שיבוט, בת לאם חד-הורית מחולון, סבלה לאחרונה מנפיחות בצווארה. תחילה הלכה אנה יחד עם אמה פאינה לרופא המשפחה והתלוננה על כך שהנפיחות לא עוברת. כל הבדיקות יצאו תקינות, אבל כשהנפיחות גדלה הופנו האם ובתה לבדיקה בבית החולים וולפסון בחולון.

"אמרו לנו שם שצריך לעשות ביופסיה", סיפרה פאינה. הביופסיה לא הראתה דבר, אך בבדיקה השנייה, כך מספרת האם, קבעו הרופאים שקיים "חשד לגידול סרטני". מבית החולים "וולפסון" שבחולון הופנתה אנה להמשך טיפול בבית החולים "שיבא" שבתל השומר, שם הועברה לטיפולים כימותרפיים דחופים. היא עברה שני טיפולים שגרמו לה לאבד את שיערה ותיאבונה ולהפחית קילוגרמים רבים ממשקלה.

מנהל "שיבא" נפגש עם האם: "הטיפול היה נכון"

מנהל המרכז הרפואי "שיבא" שבתל השומר, הפרופ' זאב רוטשטיין, נפגש בשעות הבוקר עם אמה של אנה שיבוט. "בפגישה סקר מנהל בית החולים את ההיסטוריה של מחלת הילדה, החל מגילוי הגוש בצוואר, דרך הליכי האיבחון שנעשו בבית חולים אחר, מהלך הטיפול ב'שיבא', הטיפול הרפואי שניתן והמשך תהליכי האיבחון, כולל התייעצויות בארץ ובעולם, עד לסיכום האיבחון שבוצע על-ידי רופאי המחלקה והסתיים אמש", נמסר בהודעת בית החולים.

"בעוד שהאבחנה הראשונית הצביעה על מחלה אגרסיבית וקשה שחייבה טיפול מיידי וללא שיהוי, האבחנה הסופית הינה מחלה קלה יותר שהטיפול בה אינו דחוף ומיידי", הבהירו ב"שיבא" - והדגישו: "הטיפול שקיבלה הילדה היה הנכון והמלא שאותו בית החולים היה חייב לתת, גם במבט לאחור".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת