הפתעה בבטן: גידול של 15 ק"ג

רופאי בית החולים פוריה נדהמו לגלות בבטנה של תושבת הצפון גידול ענק במשקל 15 קילו. בהליך מיוחד הצליחו הרופאים להסיר את הגידול בשלמותו דרך חתך קטן בגוף החולה. "תוך יומיים יכולה המטופלת להשתחרר לביתה", סיפרו הרופאים

גידול ענק הוסר מגוף חולה (דוברות ביה"ח פוריה)

אישה בת 49 מהצפון הגיעה לבית החולים פוריה בטבריה לאחר שבטנה התנפחה באופן משמעותי מסיבה שאינה ברורה. לאחר בדיקות התברר כי בגופה גידול ענק בגודל 15 ליטר. למרבה המזל הרופאים הצליחו להסיר אותו בשלמותו בעזרת שימוש בטכניקה מיוחדת.

המטופלת הגיעה לבדיקה בבית החולים, והציגה את בטנה שתפחה למימדי היריון מתקדם. בבדיקת סי.טי שנערכה גילו הרופאים כי הסיבה לכך היא גידול ענק שהתפתח בגופה והיא הוכנסה במהירות לחדר ניתוח.

בהליך שנמשך חמש שעות, הצליחו הרופאים בעזרת טכניקה לפרוסקופית מיוחדת ושימוש במצלמות HD להוציא את הגידול בשלמותו. הסרת הגידול בוצע דרך חתך קטן בגופה של החולה, באורך של מספר סנטימטרים בודדים.

לאחר שנבדקו הממצאים התברר שהגידול נמצא בשלב טרום סרטני, והחולה עברה הליך נוסף של כריתת רחם, שחלות, שומן המעי והתוספתן. ד"ר אטלס שביצע את ההליך בהצלחה אמר בתום הניתוח: "לשמחתנו הרבה תוך יומיים יכולה המטופלת להשתחרר לביתה ולחזור לפעילות רגילה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת