סערה ברשת: פעוט בן שנתיים צולם מעשן - בעידוד אביו

לאתר הסרטונים "יוטיוב" הועלה סרטון המתעד פעוט בן שנתיים בלבד, כשהוא מעשן. הווידאו צולם בטיילת שבאילת, וניתן להבחין כי אביו של הילד מעודד אותו לקחת שאיפה מן הסיגריה. "מי נותן לילד לעשן ככה?", שאל בזעזוע הצלם שתיעד את האירוע, והוסיף: "לילד בן 17 לא הייתי נותן להתקרב לסיגריה, אז לבן שנתיים?"

חינוך רע: סרטון שהועלה לרשת מחולל בימים האחרונים סערה גדולה. הסיבה: בווידאו מתועד פעוט כשהוא מעשן לאור היום בטיילת שבאילת - בעידוד אביו, כשאמו צופה מן הצד על המתרחש. הסיפור נחשף ב"ידיעות אחרונות". לאחר שהבחינו כי צולמו - עזבו ההורים את המקום, כאילו דבר לא קרה.

העוברים והשבים שחלפו בטיילת שמול חוף הילטון מלכת שבא שבאילת התקשו בתחילה להבחין במשהו יוצא דופן בילד שישב עם משפחתו והמתין להפלגה שתצא מהחוף. אך חדי העין מביניהם, שהתקרבו לספסל שעליו ישבו היו יכולים להבחין במחזה המדאיג: ילד בן שנתיים יושב ומעשן סיגריה, כשהוריו לצידו. בסרטון נראה גם אביו של הילד, כשהוא "מגדיל לעשות" ומעודד את בנו לשאוף את העשן הרעיל אל ריאותיו.

"הייתי פשוט בשוק. ראיתי את האבא של הילד מדליק לו את הסיגריה בפה - והוא מצידו מבסוט על הגג", סיפר זוהר רביבו, מפעיל פעילות ימית בחוף, שתיעד את המקרה. "לקראת סוף הצילום, כשהמשפחה הבינה שהכל מתועד, האם לקחה לתינוק בזעם את הסיגריה מהפה, התעצבנה על האב - ועזבו את המקום כאילו כלום לא קרה", ציין רביבו והוסיף: "לפי הדרך שבה הילד עישן - היה ברור שלא מדובר באירוע חד פעמי. הצורה שבה הוא החזיק את הסיגריה העידה על ניסיון של מעשן קבוע".

"מי נותן לילד לעשן ככה?"

לאחר שתיעד את האירוע המטריד, הבין רביבו כי לא מדובר בהלצה. "בהתחלה התייחסתי לזה בצחוק, ואפילו העליתי את הסרטון לאינטרנט כבדיחה", סיפר הצלם והוסיף: "אבל אחרי שצפיתי בו כמה פעמים, הבנתי שזה נורא. מי נותן לילד לעשן ככה? לילד בן 17 לא הייתי נותן להתקרב לסיגריה, אז לילד בן שנתיים? הייתי חייב להפיץ את הסרטון כדי שיגיע לכמה שיותר אנשים והמודעות תעלה. כל מי שראה את זה הגיב בשוק מוחלט. אולי עכשיו, אחרי שזה יפורסם, יצליחו לאתר את המשפחה ולעשות עם זה משהו".

"אם הייתי מכיר את ההורים הייתי הולך למשטרה ומגיש נגדם תלונה", ציין אלעד שפר, פעיל בעמותת "אוויר נקי", והוסיף: "הבעיה היא שמשטרת ישראל מתייחסת בקלות ראש לעישון טבק, בניגוד לעישון סמים. אני חושב ששירותי הרווחה צריכים להוציא את התינוק הזה מרשות הוריו. מדובר בהתעללו לשמה, וזה מעיד על חוסר כשירות להורות".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת