קיץ? צפו בגשם וברד יורד בקריית שמונה

33 מעלות נמדדו היום בשעות הצהריים בגליל העליון. זה מה שלא מנע ממטח גשם וברד להפתיע את אנשי קריית שמונה. ואיך זה קרה? שקע קר ברמות הגבוהות של האטמוספירה גרם לדחיסת אוויר ועננות מפותחת

רק אתמול ציינו את היום הארוך בשנה, שהוא גם היום בו נפתח הקיץ באופן רשמי. ומה מקדם את פנינו בתחילת הקיץ? גשם וברד.

33 מעלות נמדדו בשעות הצהריים בקריית שמונה ובאזור הגליל העליון, מה שלא מנע ממטח של משקעים לרדת בכל אזור הגליל - כולל באתר החרמון, כך דיווח לחדשות 2 באינטרנט מנהל האתר שאול אוחנה.

בקיבוץ דפנה שבצפון ירדו כמויות משקעים גדולות - 23 מ"מ של גשם. כמו כן, בכפר בלום ירדו 4 מ"מ. מתברר, כי מדובר היה בגשמים מקומיים. בפרק זמן של כחצי שעה ירדו כמויות שונות של ממטרים, דבר שמעיד על עוצמתם החריגה של הגשמים.

גם בדרום הארץ סוער: ביישובים הר הנגב ושדה בוקר ירדו גשמים, ובנחלי הדרום קיים חשש לשיטפונות. בשעות הקרובות ייתכנו ממטרים נוספים באזור ההרים.

ההסבר לתופעה המדהימה נעוץ בשקע קר שנמצא בשכבות הגבוהות של האטמוספירה. הפעם, באופן חריג, הגיעה הלחות לשכבות הללו, מה שגורם למשקעים לרדת בעוצמה לאחר התגבשותם של עננים מפותחים - ממש כמו בחודשי החורף. הפעם האחרונה שהתרחש אירוע בסדר גודל כזה הייתה בקיץ בשנת 2006, אז בחודש אוגוסט הפתיע הגשם את התושבים באזורים ההרריים של הצפון.

צילמתם? שלחו לנו את התמונות לחדשות 2 בפייסבוק