מאבק הקופים: "שאל-על תתחייב בכתב שלא תטיס אותם לחו"ל"

חברת התעופה הלאומית אמנם התחייבה בעל פה בעבר שלא להטיס את קופי חוות מזור לניסויים בחו"ל, אך לאחר שהתגלה כי הפרה את התחייבותה, בארגון "מאבק הקופים" דורשים מהמנכ"ל אליעזר שקדי להתחייב בפניהם בכתב. אם אל על מעוניינת בהפסקת הטסת בעלי חיים לניסויים, נברך על כך", אומרים בארגון

קוף עצוב (חדשות 2)

מאבק ארגון "הקופים בישראל" נגד סחר בקופים למטרות רווח נמשך. לאחר שיזמו חרם בינלאומי על חברת התעופה "אל על", בגלל שהמשיכה להטיס קופים מחוות מזור למעבדות ניסויים ברחבי העולם, דורשים אנשי המאבק ממנכ"ל החברה אליעזר שקדי - התחייב בכתב שתפסיק להטיס את הקופים.

בארגון מזכירים שבחודש ספטמבר, לפני שנתיים, התחייבה החברה שלא להטיס יותר קופים או בעלי חיים אחרים לניסויים בחו"ל. עם זאת, למרות שפרסומיה זכו לתהודה רבה, נחשף לפני כחודש וחצי כי החברה הפרה את התחייבותה.

"מצד אחד נהנתה והתהדרה אל על בתדמית של חברה מוסרית המתחשבת בסבלם של בעלי החיים והממלאת את התחייבויותיה בפני הציבור, אך מצד שני המשיכה בעסקיה כרגיל ועבדה על כולנו בעיניים", מזהירים בארגון.

"אם אל על מעוניינת בהפסקת הטסת בעלי חיים לניסויים ואם הצהרתה שבעל פה מגובה בכנות כוונה ומחויבות, אנו מברכים על כך, אך בשל ניסיון העבר לא נסתפק במילים והצהרות", כתבו אנשי הארגון למנכ"ל החברה.

נזכיר כי בימים אלו תלויה ועומדת עתירה בבג"ץ שמטרתה לאסור על הטסת הקופים לחו"ל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת