ממתינים לתוצאות בדיקת האיידס: "לא ישנים, זה מפחיד מאוד"

150 מטופלים זומנו לבית החולים בילינסון לאחר שהתגלה שמכשיר האנדוסקופיה שבו נבדקו שימש לבדיקת נשא איידס אך לא עבר חיטוי מלא. צפו בריאיון עם ר', אחד הנבדקים, שסיפר על היממה המתוחה שעברה עליו

יממה לאחר שנחשף החשד להדבקה בנגיף האיידס בעקבות בדיקה במכשיר אנדוסקופי שלא חוטא כראוי בבית החולים בילינסון, סיפר ר', אחד הנבדקים, על השעות הקשות שעוברות עליו מאז שקיבל את ההודעה המצמררת מהמוסד הרפואי, ובה הודיעו לו כי קיים חשש שנדבק במחלה.

"הודיעו לי על כך אתמול בשעות הצהריים", סיפר ר' על שיחת הטלפון הקשה שקיבל מבית החולים, והוסיף: "בהודעה נאמר לי כי אני נמצא ברשימת 150 האנשים שקיים חשש שנדבקו באיידס, וזאת עקב הבדיקה שעברתי". בהמשך השיחה, נאמר לר' להגיע בדחיפות לבדיקה נוספת - כדי לשלול את החשד להידבקות. "לא ישנתי כל הלילה, פחדתי מאוד", סיפר ר' על תחושותיו אחרי הבשורה המלחיצה. "שיתפתי רק את אשתי, והסברתי לה את המצב כמו שהסבירו לי אותו".

אשתי אמרה לי: "אל תדאג, יהיה בסדר"

"כששוחחתי עם אשתי על המצב, היא ניסתה להרגיע אותי ואמרה ש'יהיה בסדר'", סיפר הנבדק והוסיף: "למרות שהיא לא רופאה - היא עודדה אותי והקלה ממני חלק מהלחץ כשהגנו להבנה שסיכויי ההדבקה בדרך כזו קלושים". ר' סיפר גם על הבוקר המתוח שעבר עליו כשהגיע הבוקר לבית החולים בילינסון. "מנהל בית החולים ד"ר בועז תדמור הגיע והסביר לנו את תמונת המצב, ואמר לנו שההידבקות במחלה בדרך הזו היא אפסית, בייחוד בבדיקת אנדוסקופיה".

בתום השיחה עם מנהל בית החולים, פנו 150 הנבדקים שנקראו לבילינסון לבצע בדיקת דם שתאשש את ההנחה לפיה לא נדבקו בנגיף. "ביצעו בנו בדיקות דם, וכעת אנו ממתינים לתוצאות, שיגיעו בעוד יומיים", סיכם הנבדק.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת