סוף עצוב: דן-דן בן ה-6 נקבר עם הצעצועים

מעטים המקרים בהם בני אדם מתכננים את לווייתם, קל וחומר שמדובר בילד בן שש. דן נבו, "דן-דן" בפני רבים, נפטר מלוקמיה אחרי מאבק של ארבע שנים. בני המשפחה קיבלו את בקשותיו האחרונות, קברו אותו עם צעצועיו והפריחו 50 בלונים סגולים לשמיים. "הסבל שלך הסתיים דן-דן", ספד לו סבו

הילד דן נבו, רק בן שש, הלך לעולמו אתמול לאחר מלחמה ארוכה בסרטן הדם. "דן-דן", כך כונה הילד החמוד בפני רבים, תכנן את הלוויה שלו וצפה את האפשרות שהגרוע מכל יקרה על אף גילו הצעיר. היום, הוא הובא למנוחות בבית העלמין ברמת השרון, כאשר בני משפחתו מילאו את בקשתו האחרונה להיקבר עם צעצועיו. בנוסף, בתום מסע הלוויה הועפו לאוויר חמישים בלונים בצבע סגול, שהיה הצבע האהוב עליו.

"לא הרבה מכירים צד אחר שלו, אולי חוץ מהרופא שלו שנמצא כאן ומכיר אותו טוב", ספד לו סבו ראובן, "הילד עבר גיהנום במשך ארבע שנים, ובתוכו הוא הסתובב עם שמחת חיים. תארו לעצמכם, ילד בגיהנום צוחק, משחק ומקבל בגבורה זריקות ובדיקות וכימותרפיה מבלי להתלונן, בהבנה. הסבל שלך נגמר דן-דן".

לפני ארבע שנים הפך דן-דן לסמל המאבק בסרטן הדם יחד עם הילדה עמית קדוש. שני הילדים גויסו למען הרחבת מאגר תרומות מח עצם, כאשר בזכות התרומות הרבות שהתקבלו ניצלה עמית יחד עם אנשים נוספים.

למרבה הצער, לדן-דן הקטן לא נמצאה תרומה מתאימה והוא נכנע למחלה הקשה. "זה רק ממחיש עד כמה זה חשוב להגדיל את מאגר מח העצם", אמר יובל, אביה של עמית קדוש שהגיע לבית העלמין, "המאגר צריך לתת מענה בזמן אמת. מותו של דן-דן הוא רגע קשה ועצוב לכולנו, הלוואי שלא יהיו עוד רגעים כאלה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת