לראשונה: תרומת ביצית בישראל

אחרי הליך מורכב וציפייה רבה, בוצעה בישראל תרומת הביצית הראשונה. שתי נשים שהתקשו להביא ילדים לעולם יהנו מהתרומה, אולם לא יזכו לדעת מי האישה ששינתה את חייהן. "רשימת הנשים המבקשות תרומה כיום, ארוכה מהרשימה של התורמות הקיימות", הדגיש ד"ר אלנבוגן מהמרכז הרפואי הלל יפה בחדרה

הצוות הרפואי ביה"ח הלל יפה (המרכז הרפואי הלל יפה)

מהפכה בתחום הפוריות: לראשונה בישראל, בוצעה אתמול תרומת ביצית ראשונה ביחידה להפריה חוץ גופית של מחלקת נשים ויולדות במרכז הרפואי הלל יפה. את ההליך ביצע ד"ר אדריאן אלנבוגן, מנהל היחידה להפריה חוץ גופית בבית החולים, שמצא את התורמת מתאימה לאחר ענתה על כל הקריטריונים.

התורמת הביעה חשיבות רבה בסיוע לנשים הרוצות להביא ילדים לעולם, וזו הסיבה לדבריה שהסכימה לקחת חלק בתהליך התרומה, למרות מורכבותו הרבה. התרומה תסייע לשתי נשים שהתקשו להביא ילדים לעולם, אולם כיוון שנדרשת שמירה קפדנית על פרטי המעורבים בתהליך, לא נותר כל קשר בין התורמת למקבלות התרומה.

ביחידה להפריה חוץ גופית של המרכז הרפואי הלל יפה הביעו שמחה רבה על ביצוע התהליך והביעו תקווה שיגיעו תרומות נוספות. "רשימת הנשים המבקשות תרומה כיום, ארוכה מהרשימה של התורמות הקיימות", הסביר ד"ר אלנבוגן. "ברור כי מדובר בתהליך מורכב למדי, אך התוצאה האפשרית - סיוע להבאת ילדים לעולם לנשים המבקשות זאת- לא תסולא בפז". יש לציין כי ביציות התורמת שימשו ל-2 נתרמות, שאף הן עמדו בכל הקריטריונים ועברו את תהליך ההכנה כמתבקש.

בשנת 2011 התקבל בישראל חוק המאפשר לנשים ישראליות ובישראל לתרום ביצית לטובת נשים הנזקקות לתרומה שכזאת. משלב זה ואילך התגבש במשרד הבריאות נוהל "תרומת ביצית" ששואב את יישומו מהחוק.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת