התעוררה מניתוח קיצור קיבה ללא שיניים

אישה בת 34 מנתיבות שביקשה לעבור ניתוח לקיצור קיבה כדי שתוכל להיכנס להריון, נחרדה לגלות כשהתעוררה כי חסרות לה מספר שיניים. התברר כי התקן מיוחד שהוכנס לפיה לפני שנים נעקר ונבלע בגופה במהלך ההליך הרפואי. מבית החולים נמסר: "המטופלת נמצאת תחת מעקב והשגחה ותפוצה על מלוא סכום טיפולי השיניים שתזדקק לו"

המנותחת נחרדה להתעורר ללא שיניים. אילוסט (AP)

 במקום קיצור קיבה - אובדן שיניים: אישה בת 34 מנתיבות הסובלת מעודף משקל נכנסה לניתוח לקיצור קיבה על מנת שתוכל להרות, אולם כשהתעוררה - נחרדה לגלות כי מספר משיניה 'נעלמו' - כך מפרסם הבוקר העיתון "ידיעות אחרונות".

האישה סובלת מתופעה גנטית הגורמת לשיניים להיבלע בתוך חניכיים, ולכן עברה לפני שנים טיפול מיוחד במהלכו הוכנס לפיה התקן הארכה מיוחד. את ההתקן המדובר לא ניתן להסיר באופן עצמאי אלא רק בעזרת ידיו המיומנות של רופא שיניים.

אלא שבמהלך הניתוח לקיצור הקיבה שבוצע בבבית החולים "סורוקה" בבאר שבע, הליך שגרתי ופשוט בדרך כלל, צינור שהוכנס לפיה של המטופלת גרם להתקן להיתלש מפיה ולהיבלע בקיבתה. האישה הביעה כעס ותסכול רב מכך שלא הובהר לה מראש על הסכנות הקיימות. "הייתי מורידה את ההתקן אם רק היו אומרים לי", אמרה.

מבית החולים "סורוקה" נמסר בתגובה: "החדרת צינור לקנה הנשימה כחלק מתהליך הרדמה לפני ניתוח עלולה לגרום לתזוזה בשיניים טבעיות ובמבני שיניים קבועים אחרים בפה. מדובר בתופעה ידועה ומוכרת".

"עובדה זו אף מצוינת בטופס הסכמה להרדמת שעליו חותם המטופל לפני הניתוח, כמו במקרה זה", הוסיפו בסורוקה. "המטופלת נמצאת תחת מעקב והשגחה ותפוצה על מלוא סכום טיפולי השיניים להם תזדקק".

 רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת