הרופאים נדהמו: איך הגיע מטבע לתוך גרונה של ילדה בת 4?

דין פרוטה - כדין צרה צרורה? פעוטה בת 4 הובאה לבית החולים "רמב"ם" בעקבות קשיים בבליעה. צילום חשף בגופה 10 אגורות שלפי ההערכה, היו בוושטה במשך כמה שבועות. הפעם היה לזה סוף טוב

המטבע בצילום הרנטגן (באדיבות דוברות רמב"ם)

הוריה של פעוטה בת ארבע מהצפון הביאו אותה שלשום לבית החולים "רמב"ם" שבחיפה, אחרי שהבחינו בכך שבתם מתקשה לבלוע. הרופאים ערכו בגופה סדרה של בדיקות שהסתיימו בתוצאה מפתיעה: מקור הבעיה, כך התברר, היה מטבע של 10 אגורות שנתקע בוושט של הילדה.

לפי הערכת הצוות הרפואי, נשמר המטבע בגרונה של הפעוטה במשך כמה שבועות. ד"ר רון שאול, מנהל יחידת גסטרו ילדים בבית החולים, סיפר גם כי הילדה סובלת ממום מולד שגרם לכך שהוושט שבגרונה מורכב למעשה משני חלקים נפרדים.

"לא ציפינו למצוא מטבע"

"עקב המבנה המיוחד הזה, מגיעים לעיתים ילדים שסובלים מאותו המום לטיפול בבית החולים בשל בעיות כמו קושי בבליעה", הוא הסביר. "מכיוון שאחת לכמה חודשים אנו מבצעים את הבדיקה הזו בחולים מסוג זה, ציפינו לראות היצרות ולשחרר אותה - אבל לגמרי לא ציפינו למצוא שם עצם זר, ובוודאי שלא מטבע".

קשיי הבליעה של הפעוטה הסתיימו לאחר שבבית החולים נשלף בהצלחה המטבע מגופה. כדי למנוע הישנות של מקרים מסוג זה, ביקש ד"ר שאול להעביר מסר להורים לילדים קטנים. "מדובר בסכנה גדולה", הוא הבהיר. "במקרה הזה הסיפור נגמר טוב, אך עלול להיות לכך סוף רע מאוד".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת