מחקר בשוויץ: אנשים מתים יותר ביום הולדתם

ממחקר שנעשה בשוויץ עולה כי הסיכוי למות ביום ההולדת גבוה ב-14% מבכל יום אחר. החוקרים מסבירים כי הסיבה למוות בתאריך מיוחד זה הוא לחץ נפשי, התרגשות יתר או דכדוך מהגיל שיכול להוביל אף להתאבדות. "לא היה ניתן לצפות לזה", הודה ראש צוות החוקרים

לא סיבה למסיבה (רויטרס)

כנראה שלא תמיד יום הולדת הוא סיבה למסיבה: מחקר חדש של חוקרים משוויץ חשף כי הסיכוי למות ביום ההולדת גבוה ב-14% מהסיכוי למות ביום אחר. על פי המחקר, בקרב אנשים בגיל 60 וכן בקרב חולים כרוניים הסיכוי מטפס ל-18%, כך מפרסם הבוקר העיתון "מעריב".

על פי המחקר, הסיבה למוות בתאריך זה היא לחץ נפשי הנובע מהתרגשות ביום הולדת או מדכדוך שנובע מההזדקנות. מקרים אלה יכולים להוביל להתקפי לב, שבץ מוחי, התאבדויות ועוד. "הדבר מתרחש בימי הולדת בתכיפות גבוהה יותר מכפי שניתן היה לצפות", אמר ד"ר ולאדטה אז'דאצ'יץ-גרוס שעמד בראש החוקרים בדיווח שנתן לכתב העת הרפואי הבינלאומי לאפידמיולוגיה.

החוקרים שאבו מידע לצורך המחקר מבסיס נתונים סטטיסטי שכלל פרטים רפואיים על 2.4 מיליון בני אדם שנאספו במשך יותר מ-40 שנה. עוד ציינו החוקרים כי הסיבה להתאבדויות של גברים בימי ההולדת שלהם מוסברת בצריכת אלכוהול מוגזמת, דווקא ביום הזה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת