האם שבתה עברה כימותרפיה ללא סיבה: "מישהו צריך לשלם על הסבל של אנה"

פאינה שיבוט, אמה של אנה בת ה-5 שנאלצה לעבור טיפולי כימותרפיה בגלל אבחנה שגויה, מתקשה עדיין לעכל. בריאיון לחדשות 2 באינטרנט היא מספרת על שרשרת הטעויות, על הכאבים של הילדה וקוראת להעניש את מי שאחראי למחדל: "אני לא רופאה, אבל מישהו צריך לשלם על הסבל שלה"

החיוך הגדול על פניה של אנה הקטנה לא מסגיר את מה שעבר עליה בחודשיים האחרונים. בשמלה ורודה וכובע תואם מתרוצצת היום בשמחה הילדה בת ה-5 שאובחנה בטעות כחולת סרטן ונאלצה לעבור טיפולי כימותרפיה קשים ללא צורך.

"אני עדיין בהלם. עוד לא עיכלתי את הסיפור", אומרת היום פאינה שיבוט, אם חד-הורית מחולון, לחדשות 2 באינטרנט. "באמצע פברואר צצה לילדה בלוטה קטנה מאחורי האוזן. רופא ילדים שבדק אותה אמר שמדובר בחזרת ושזה יעבור לבד".

כשהנפיחות לא עברה לא עברה הופנו האם ובתה לבית החולים וולפסון בחולון, שם ביצעו שתי ביופסיות. הרופאים אבחנו חשד ללימפומה והפנו את אנה לטיפול בבית החולים שיבא תל השומר.

האם: היא עדיין סובלת מכאבים

"היא עברה שני סבבים של טיפולי כימותרפיה", משחזרת פאינה ומספרת על תופעות הלוואי: "התפתחו לה כיבים במערכת העיכול ובוושט. היא לא יכלה לדבר כמה ימים".

האם מספרת כי מצבה של אנה משתפר, אבל מדגישה כי גם היום הילדה סובלת מכאבי בטן כמה ימים בשבוע ומתקשה לנשום ולרוץ. "אני כועסת", אומרת פאינה, "יותר מכול אני מרגישה שמישהו צריך להיענש על חוסר תשומת הלב. אני לא רופאה, אבל מישהו צריך לשלם על הסבל שלה".

מהמרכז הרפואי שיבא נמסר לעיתון "מעריב" שחשף את הסיפור: "הילדה הגיעה אלינו לאחר אבחון פתולוגי מלא מבית חולים אחר ועם חוות דעה זהה מבכיר המומחים בארץ בנושא זה. מאחר שהאחבון היה למחלה הנחשבת לבעלת קצב התחלות תאים מהיר ביותר בילדים, התקבלה החלטה רפואית על מתן טיפול מהיר לילדה".

עוד הוסיפו בשיבא כי "במקביל, תוך מתן שני הטיפולים הראשונים לילדה ביום הראשון וביום השמיני, הוזמנה גם הביופסיה שנלקחה בבית החולים האחר. הערכה מחודשת ונוספת שבוצעה על ידי אנשינו לאותה ביופסיה שנלקחה בשעתו קבעה שהילדה אינה חולה במחלה, וזימנו את האם לשיחה שבה נאמרו לה הדברים".

ד"ר יצחק ברלוביץ', מנהל בי"ח וולפסון, אמר בתגובה לתכנית הבוקר "יום חדש": "עשינו מאמץ להגיע לאבחנה. לאחר התייעצות עם מומחים העלנו חשד שמדובר בסוג מסוים של סרטן בבלוטות והפננו אותה לטיפול בבית חולים אחר. הגורם המבצע צריך להיות בטוח שהאבחנה היא נכונה ולא להתחיל בטיפול לפני שבטוחים שהאבחנה נכונה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת