קיץ בת"א: העירייה סוגרת 6 חופי רחצה

המצילים החליטו לצמצם בשעות הפעילות שלהם, והתוצאה - עיריית ת"א נאלצת לסגור שישה חופים לקהל הרוחצים. החופים שייסגרו החל מיום חמישי הם: גורדון, הילטון, בוגרשוב, אביב, תל ברוך וצוק דרום. בעירייה מבהירים: "לצערנו, אין ביכולתה של העירייה להגדיל את השכר משום שתנאי העסקת המצילים נקבעים מול האוצר"

הולכים לים? מותר רק להסתכל (רויטרס)

חדשות רעות לציבור הרוחצים בים: פחות משבועיים לפני תחילת הקיץ הרשמית, עיריית תל אביב מודיעה על כוונתה לסגור שישה חופי רחצה מרכזיים בעיר - זאת בשל דרישת המצילים לצמצם בשעות העבודה שלהם.

בעירייה פנו היום בבקשה למשרד הפנים לסגור לרחצה, החל מיום חמישי הקרוב, את החופים אביב, בוגרשוב, הילטון, גורדון, תל ברוך וצוק דרום. בחופים הסגורים לא יינתנו שירותי הצלה והרחצה בהם אסורה ומסוכנת. הרוחצים מתבקשים להגיע אך רק לחופים שיוסיפו לפעול כרגיל: גבעת עלייה, צ'ארלס קלור, ירושלים, פרישמן, נפרד, מציצים וצוק צפון.

"בשנים האחרונות נעתרה העירייה לבקשת המצילים להרחיב את היקף שעות עבודתם במטרה להגדיל את שכרם", נמסר מהעירייה. "עם זאת, לאחרונה החליטו המצילים לבקש לצמצם את פעילותם, וזאת בהתאם לחוזה ההעסקה שנחתם עמם בשנת 2007".

בעירייה הוסיפו מסר לתושבי העיר דרך עמוד הפייסבוק שלהם וכתבו: "לצערנו, אין ביכולתה של העירייה להגדיל את שכרם של המצילים משום שתנאי העסקתם נקבעים אל מול הממונה על השכר באוצר. אנחנו מצידנו נמשיך לפעול מול משרד האוצר כדי להביא לשיפור תנאי העסקתם של המצילים, ובמקביל נמשיך לפעול נמרצות לגיוס מצילים כשירים, בעלי תעודת החייאה בתוקף, במגמה לאפשר את פתיחת כלל תחנות ההצלה בעיר ואף להרחיבן לטובת תושבי העיר והמבקרים בה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת