הבדיקה שתחשוף הכל על העובר שלכם

האם בקרוב תוכלו לדעת הכל על התינוק שיוולד לכם? חוקרים בארה"ב הצליחו למפות גנום של עובר באמצעות בדיקת אמו. המשמעות: ניתן יהיה לחשוף מספר רב של תכונות עליו, כולל צבע עיניים, צבע עור, צבע שיער, אינטליגנציה, מחלות, יכולות אתלטיות ועוד, כבר בשבוע ה-18 להיריון. מתי הבדיקה תצא לשוק? בעוד 3 עד 5 שנים

האם לתינוק יש מחלות? אילוסטרציה (חדשות 2)

פריצת דרך רפואית: חוקרים אמריקנים הצליחו למפות גנום של עובר באמצעות בדיקת דם של אמו - ובכך מאמינין כי יצליחו לחשוף להוריו מאפיינים רבים שלו. המשמעות היא למעשה שניתן יהיה לזהות אלפי מחלות כבר בשלב מוקדם מאוד, בבדיקה שלא תסכן את העובר כמו מי השפיר, כך מפרסמים עיתוני הבוקר.

מהבדיקה החדשה יהיה ניתן לזהות את צבע העיניים של התינוק, גון העור שלו, צבע השיער, יכולות אתלטיות, פוטנציאל גבוה, נטייה להשמנה, יכולות חברתיות, אינטליגנציה, רגישות למחלות, יציבות נפשית ועוד.

הבדיקה עובדת כך: ראשית נלקחות דגימות דם מאישה בשבוע ה-18 להריונה ובמקביל להליך זה נלקחת דגימת קור מאבי העובר. לאחר מכן, נלקחים מהעובר "רסיסי DNA" ומבצעים השוואה בין הגנים של ההורים ל-DNA של העובר - מההבדל ניתן ללמוד על תכונות העובר.

"הגנום של העובר אינו רק הסך הכולל של המפגש בין הגנום של האב לגנום של האם משום בתהליך העובר עובר מוטציות שונות", סיפר ראש צוות החוקרים בארה"ב, פרופסור ג'יי שנדורי. בשלב זה ההערכה היא שהבדיקה תוכל להיות משווקת לשוק רק בעוד 5-3 שנים וכי היא תהייה יקרה במיוחד.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת