משרד הבריאות דורש: הוזילו את תכשירי ההגנה מקרינת השמש

מחירי הקרמים להגנה מהשמש גבוה בישראל ב-50% בהשוואה לעולם ונתוני התחלואה בסרטן העור עולים, כך עולה מנתוני משרד הבריאות שפורסמו הבוקר בעיתון ידיעות אחרונות. מנכ"ל משרד הפנים רוני גמזו: מחירם הגבוה של התכשירים מהווה מחסום. על הצרכנים לפעול להפחתת המחירים באמצעות לחץ צרכני על הרשתות

יקר למנוע סרטן העור. ארכיון (רויטרס)

משרד הבריאות יצא לאחרונה בדרישה בפני יצרני תכשירי ההגנה נגד קרינת השמש וקופות החולים להוזיל את המחירים המוגזמים, אשר גבוהים ב-50% ביחס לעולם, כך מפרסמת הבוקר כתבת ידיעות אחרונות שרית רוזנבלום.

מנתונים על סרטן העור הקטלני ביותר, מסוג מלנומה, עולה כי שכיחותו בישראל בשנים האחרונות נחשבת לאחת מהגבוהות בעולם. על פי נתוני משרד הבריאות בין השנים 2000-2008 חלה עלייה של 40 אחוזים בתחלואה במלנומה בקרב האוכלוסייה היהודית - לאחד מכל 36 גברים ואחת מכל 45 נשים.

למרות הסיכון הגבוה, רק כמחצית מהציבור מקפידה על הימנעות מחשיפה מוגזמת לשמש. בנוסף, שיעור המשתמשים בתכשירי הגנה באופן גרוע נמוך באופן גבוה, סיבה אשר ניתן לקשור אותה למחירים הגבוהים של מוצרים אלו.

מנכ"ל משרד הפנים: "הפעילו לחץ"

כעת, כך נראה, מתכוונים במשרד הבריאות להקל על ייבוא מוצרים מתחרים, כדי להביא להוזלת התכשירים הקיימים. בתגובה לפניית ידיעות אחרונות בנושא, אמר מנכ"ל משרד הפנים, פרופ' רוני גמזו כי "הציבור במדינת ישראל חייב הגנה מפני קרינת השמש, בשל החשיפה הגדולה לקרני השמש של אנשים בעלי גוון עור בהיר. מנגד, ישנו המחסום של מחירם הגבוה".

המנכ"ל קרא אף בנוסף לצרכנים לפעול להפחתת המחירים באמצעות "לחץ צרכני על הרשתות". "נפעל להקל על תהליך האישורים הנדרשים לייבוא מקביל של תכשירים כאלה מחו"ל, במטרה להביא את השוק לתחרות טובה יותר ולהוזיל מחירים", אמר גמזו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת