י-ם: בעל הכלב יאותר בזכות צואה?

בעיריית הבירה הכריזו מלחמה על בעלי הכלבים הנוהגים להשאיר את גללי חיית המחמד שלהם ברחובות העיר בניגוד לחוק. יוזמה חדשה תנסה לשים סוף לתופעה, ולפיה העירייה תקים מאגר DNA שבו יהיו רשומים כל כלבי העיר. פקח שייתקל במפגע מסוג זה יוכל לקחת דגימה, לשייך אותה לכלב - ולקנוס את בעליו

"שכחתם" לאסוף? יגיעו גם אליכם (דניאל נחמיה, חדשות 2)

הכלב עשה את צרכיו באמצע הרחוב, "שכחתם" לאסוף והצלחתם להתחמק? דעו שבקרוב דוחות העירייה יגיעו גם אליכם, לפחות אם אתם גרים בבירה. עיריית ירושלים יוזמת הקמת מאגר דגימות DNA של כל כלבי העיר שיאפשר לפקחים לבצע דגימת צואה שחיות הבית השאירו אחריהם - ולשייכה מיידית אל הכלב ובעליו.

היוזמה החדשה בעיר נועדה למגר את תופעת השארת גללי הכלבים על מדרכות העיר ולגרום לבעליהם להקדיש תשומת לב יתרה לנושא. לצורך הקמתו של מאגר ה-DNA, תבצע העירייה פיילוט לבחינת הנושא, ודגימות הצואה שייאספו ויתועדו בצילום יישלחו למעבדה לצורכי זיהוי. בכל מקרה של התאמה בין הדגימה לכלב - ייקנס בעליו בהתאם לחוק.

ידוע כי צואת כלב שלא נאספת ומושארת מוטלת ברחוב על ידי בעליו בניגוד לחוק, מהווה מפגע ריח ואסתטיקה, ועלולה לסכן את בריאותו ואיכות חייו של הציבור ואת בריאותם של בעלי החיים בעיר, מאחר והחיידקים הרעילים הקיימים בצואה עלולים - במקרה של חדירה לגוף האדם - לגרום למחלות זיהומיות קשות ביותר.

"המטרה שלנו היא לא להגדיל את הקנסות על בעלי הכלבים, אלא להקטין כמה שיותר את מפגעי הצואה בעיר", ציין מנהל השירות הווטרינרי בעיריית ירושלים ד"ר זוהר דבורקין, והוסיף: "אני מקווה שיחד עם פעולות ההסברה העירוניות, בעלי הכלבים יקפידו על איסוף הגללים ובכך ירוויחו כל תושבי העיר".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת