משרד הבריאות מזהיר משימוש בסיגריות אלקטרוניות

הסיגריה האקלטרונית, שאמורה לסייע בגמילה מעישון, עלולה להיות מסוכנת לבריאות - כך מזהיר היום משרד הבריאות. בהודעה שפורסמה היום נכתב שהסיגריות האלקטרוניות והמחסניות שלהן מיוצרות בתנאי ייצור בעייתיים, וכי מחקרים מעלים שייתכן והן מכילות חומרים מסרטנים

אזהרה משימוש בסיגריה אלקטרונית. ארכיון (רויטרס)

משרד הבריאות מפרסם היום אזהרה חריגה מפני שימוש בסיגריות אלקטרוניות. מהמשרד נמסר כי הסיגריות, שתרומתן לגמילה לא הוכחה, עלולות לגרום לסכנה בריאותית של ממש ועל פי מחקרים - הן אף עלולות להכיל חומרים מסרטנים.

בישראל וברחבי העולם גובר השימוש בסיגריות אלקטרוניות, שמכילות בדרך כלל מחסנית ובתוכה נוזל כתחליף לסיגריות "רגילות". קיימים שני סוגים של סיגריות אלקטרוניות: אלה שמכילות ניקוטין ושייבואן לישראל לא אושר, וסיגריות אלקטרוניות ללא ניקוטין, שהכנסתן לישראל לא נמצאת כלל באחריות משרד הבריאות.

על פי עמדת משרד הבריאות בנושא, אין כיום מחקרים שמעידים על בטיחות או יעילות השימוש בסיגריה אלקטרונית. בהודעת המשרד נמסר שבחלק מהבדיקות שנעשו בעולם על מותגים שונים של סיגריות אלקטרוניות, נמצאו חומרים מסוכנים - ואף מסרטנים, ולא ניתן להסתמך על תעודות הבטיחות המונפקות על ידי היצרן או המשווקים של הסיגריות האלקטרוניות, מכיוון שהן אינן עוברות תהליך של בקרה מסודרת.

משרד הבריאות מזהיר שהסיגריות האלקטרוניות והמחסניות שלהן מיוצרות בתנאי ייצור בעייתיים - ללא אחידות או בקרת איכות מסודרת בתנאי הייצור. עוד נמסר כי בין הפרטים השונים של אותו דגם, אין אחידות בכמויות וריכוזי החומרים היוצאים בכל שאיפה מהסיגריה, ואף התקבלו דיווחים על תקלות שונות הקשורות בסוללה ודליפות מהמחסניות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת