ענן הריח בגוש דן: "לא ניתן לזהות המקור"

לחדשות 2 נודע הערב כי צוות החקירה המיוחד לבירור מקור הריח החריף שהורגש באזור המרכז לפני כחודש סיים את עבודתו ללא ממצאים. בין היתר, נשקלת האפשרות להחליף את ראש הצוות ולקבל תגבור של חוקרי משטרה

כחודש אחרי שאת גוש דן כיסה ענן ריח חריף, נותר גם כעת מקורו אפוף מסתורין. לידי חדשות 2 הגיעו הערב מסקנות הביניים של צוות החקירה המיוחד שהוקם לבירור הסוגיה, שקבעו כי לא ניתן יהיה לזהות את מקור הריח ולשייך אותו לגורם ספציפי כאחראי להיווצרותו.

ההבנה שלא ניתן יהיה לאתר את הגורם שהביא לדליפה התקבלה חרף העובדה שבאוויר שאפף את גוש דן באותו היום אותרו חלקיקי ברומיד - חומר שמחשיפה לכמויות גדולות שלו נשקפת סכנה לבריאות.

מנהלי המשרד להגנת הסביבה הביעו הערב אכזבה וחוסר שביעות רצון לנוכח תוצאותיה של החקירה. בשל כך, נשקלת כעת בכובד ראש האפשרות להחליף את העומד בראש הצוות שבדק את הסוגיה ואף לפנות למפכ"ל המשטרה, רב-ניצב יוחנן דנינו, בבקשה לסייע בתגבור מערך החוקרים כדי להביא לפתרון התעלומה ולמצות את הדין עם מי שהיה אחראי לאירוע.

כל כיווני הבדיקה לא העלו דבר

הריח החריף והמסתורי הורגש בעיקר ברעננה, הרצליה, כפר סבא, רמת השרון, תל אביב, חולון וראשון לציון. עקב ריבוי פניות של אזרחים מבוהלים, החלו כל גורמי ההצלה ואיכות הסביבה לנסות ולאתר את המקור לו. תחילה סברו כי דליפת גז במתקן בלב ים היא שגרמה לכך, אך אחרי שאפשרות זו נשללה - הועלתה האפשרות כי מדובר בתוצר לוואי של חיטוי כימי שנערך בקרקעות הכפר הירוק. אלא שכעבור זמן קצר, גם תרחיש זה נשלל.

בערב היום שבו התרחש האירוע, הבהיר השר ארדן כי לא יאפשר לנסיבות להישאר בגדר תעלומה - ובריאיון למהדורה המרכזית של חדשות 2 הודיע על פתיחת חקירה פלילית לבירור המקרה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת