חדש בישראל: גלולת 5 ימים שאחרי

לאחר שנכנסה לאירופה בשנת 2009, הגיעה ביום שישי האחרון לישראל גלולת 5 הימים שאחרי. בין היתר היא מקטינה את הסיכון להריון לא רצוי ואת שיעור ההפלות. החסרונות של הגלולה: מחיר פי שלושה מחפיסה רגילה והיא נמכרת רק באמצעות מרשם רופא

גלולת 5 ימים שאחרי בישראל, אילוסטרציה (חדשות 2)

לראשונה בישראל עלתה לאחרונה למדפים גלולה חדשה למניעת היריון שיעילה גם חמישה ימים אחרי קיום יחסי המין, כך דווח הבוקר בעיתון "ידיעות אחרונות".

הגלולה הנקראת "אלה", תאריך משמעותית את פרק הזמן בו ניתן למנוע היריון בהשוואה לגלולה המוכרת "היום שאחרי". מזכיר החברה הישראלית לאמצעי מניעה, ד"ר ישעיהו אריה, הסביר כי הגלולה מעכבת ביוץ באמצעות פעיל חדש. "היא מקטינה את הסיכון להריון לא רצוי וכמובן את שיעור ההפלות", ציין ד"ר אריה.

בניגוד לקודמותיה, הגלולה החדשה נמכרת רק באמצעות מרשם רופא ומחירה גבוה יחסית ועומד על 165 שקלים לחפיסה - פי שלושה מחפיסת גלולות סטנדרטית. "חובת קבלת המרשם נובעת כי אין מספיק נתונים לגבי בטיחותה של הגלולה", סיפר יו"ר החברה הישראלית לאמצעי מניעה, פרופ' דניאל זיידמן.

ביום שישי האחרון היא הפכה לזמינה לאחר שמשרד הבריאות אישר לחברת "כצט" לשווק אותה. הגלולה מיוצרת באירופה מאז שנת 2009 ומיוצרת על ידי חברת התרופות הבינלאומית HRA.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת