נרדם בבדיקת שינה - ולא התעורר

גבר בן 67 מהמרכז שביקש לבדוק מדוע הוא סובל מנדודי שינה הגיע לבדיקה במעבדת שינה במרכז הרפואי "אסותא השלום". במהלך השינה לקה הנבדק בלבו, אך לא היה רופא במקום והטכנאית לא הוכשרה לבצע החייאה, והזמינה צוות מד"א שקבע את מותו. "משרד הבריאות אינו מחייב רופא או הכשרת הצוות בהחייאה", נמסר מהמרכז הרפואי

בדיקה רפואית הסתיימו במוות. אילוסטרציה (רויטרס)

גבר בן 67 מאזור המרכז מת ביום רביעי האחרון במכון השינה במרכז הרפואי "אסותא השלום" בתל אביב - לאחר שלקה בלבו במהלך בדיקה שגרתית. כך מפרסם הבוקר העיתון "ידיעות אחרונות".

האיש, שהתלונן על נדודי שינה ועייפות שמטרידים אותו לאחרונה, החליט לגשת לבדיקה שגרתית במכון הרפואי. הוא חובר על ידי הטכנאית שעבדה במשמרת למכשירים ולאלקטרודות העוקבים אחר שנתו, ונרדם. ואולם, במהלך השינה עבר הגבר אירוע לב קשה ונכנס למצוקה. הטכנאית הבחינה בסימנים המטרידים במוניטור העוקב אחר שנתו של הנבדק, אך מכיוון שלא קיבלה את ההכשרה הנדרשת על מנת לבצע החייאה - נאלצה להזעיק למקום צוות מד"א שקבע את מותו.

מבדיקה שנערכה במכון התגלה כי לא היה בו את ציוד ההחייאה הנדרש, ובבית החולים אומרים כי החזקת ציוד מסוג זה נדרשת רק במהלך שעות היום. הנחיות משרד הבריאות אינן מחייבות את הטכנאים לעבור הכשרה רפואית מספקת ונוכחות של רופא אינה נדרשת כלל בלילות.

בעקבות המקרה, הוחלט במשרד הבריאות כי ההנחיות ייבדקו מחדש. במרכז הרפואי "אסותא" אומרים כי הבדיקה שנערכה אינה פולשנית ואינה מסכנת את הנבדק, ולכן אין צורך בהשגחה צמודה של רופא במקום. "הוראות משרד הבריאות אינן מחייבות הימצאות רופא, אמצעי החיאה בזמן הבדיקה או הכשרת הצוות הטכני בטיפולי החייאה", נמסר בהודעת המרכז הרפואי.

 רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת