נבדקה לתרומת כליה, אובחנה כחולת סרטן - וניצלה

בישראל מתקיימות מדי שנה עשרות תרומות כליה של אנשים שעושים זאת בהתנדבות. גם יוספה ג'ורג'י החליטה לעשות זאת, אלא שבמהלך הבדיקות התברר כי יש לה גידול באחת הכליות. בזכות ההחלטה הזו היא אובחנה בזמן וכך ניצלו חייה

לפני 11 שנה, כשרפי ג'ורג'י נזקק להשתלת כליה, אשתו יוספה הייתה הראשונה להציע את תרומתה אך נמצאה לא מתאימה. בסופו של דבר עבר רפי ניתוח השתלה בחו"ל וניצל, אבל בחלוף השנים יוספה נותרה עם תחושת פספוס.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

לפני מספר חודשים, כשהיא כבר בת 57, אם לשבעה וסבתא ל-11 נכדים, גמלה בליבה של יוספה ההחלטה - כדי לפצות את עצמה על ההזדמנות שפספסה להציל את חייו של בעלה רפי, היא תתרום כליה לאדם זר.

"נשארתי לא רגועה מכל הסיפור, תסכל אותי שלא יכולתי לתרום לבעלי כי לא התאמתי מבחינה רפואית", הסבירה יוספה. "הצטערתי שזה לא קרה והרגשתי שאני יכולה לתקן את זה, שאני יכולה לתת את התרומה שלי לאדם זר. נכנסתי לתהליך והתבקשתי לעבור כל מיני בדיקות בתחושה שאני מתקתקת אותן, בקטנה כמו שאומרים".

אלא שבמהלך הבדיקות גילו הרופאים שליוספה יש גידול באחת הכליות, ובתוך רגע אחד היא הפכה מאישה בריאה שרוצה לתרום כליה כדי להציל אדם חולה, לאישה חולה בעצמה שחייה עלולים להיות בסכנה. "זאת היה באת שוק בשבילי, טלטלה", סיפרה.

למרבה המזל יוספה אובחנה בזמן והיא עברה ניתוח שהציל את חייה במהלכו הוסר הגידול. אך אם לא הייתה מנסה לתרום כליה לאדם שאינה מכירה, ייתכן שיוספה לא הייתה מאובחנת כלל כחולה בעצמה - כך שבסופו של דבר טוב ליבה הציל את חייה.