פרסום ראשון | תור למרפאות חוץ בהדסה: במקום טופס 17, שלמו 100 שקל

בית החולים הירושלמי הכריז על מהפכה בקבלת מטופלים במרפאות חוץ - לחסוך את הצורך בקבלת טופס 17 מקופות החולים ולשלם 100 שקלים עבור הטיפול. אך יש הטוענים כי המהלך שנועד כביכול לשפר את השירותים, נולד מתוך הצורך לעקוף לחץ להורדת מחירים שמופעל על ידי קופות החולים

הדסה. ארכיון (פלאש 90)

פרסום ראשון: לחץ שהופעל מצד קופות החולים על בית החולים הדסה, אילץ את המוסד הרפואי בירושלים להציע למטופלים לבקר רופא במרפאות החוץ של בית החולים תמורת 100 שקלים, ולא תמורת 250 שקלים - כל זאת במקום למלא טופס 17.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על פי גורמים בכירים בהדסה ובקופות החולים מתברר שבחלק מקופות החולים נמנעות בכוונה מלתת למבוטחים שלהן טופס 17 לבית החולים הדסה, במטרה ללחוץ על הנהלת בית החולים להוריד את התעריפים שהיא גובה מקופות החולים עבור הטיפולים למבוטחיהן.

לפיכך החליטו בבית החולים הדסה לטפל במטופלים שאין להם טופס 17 מקופות החולים בתמורה ל-100 שקלים במקום 250 שקלים כמקובל במקרים מהסוג הזה. על פי הגרסה הרשמית של בית החולים הדסה, מדובר במהלך שנועד לשפר את השירות לתושבי ירושלים, שבמקרים רבים מתקשים לקבל טופס 17 מקופות החולים שלהם.

חשוב לציין כי מבוטחי קופת החולים מכבי פטורים מתשלום של 100 שקלים להדסה, משום שקופת החולים המסוימת הזו ממשיכה לתת התחייבות אוטומטית לבית החולים הירושלמי עבור טיפולים במרפאות החוץ לתושבי ירושלים.