שוב: שביתה בביה"ח עקב אלימות

בית החולים "גליל מערבי" בנהריה ישבות היום למשך שעתיים בין השעות 10:00-12:00 במחאה על תקיפת רופאה אמש בידי משפחה של מטופל. יו"ר ועד העובדים הצהיר כי העדר נוכחות משטרה קבועה בבית החולים היא מהגורמים לעלייה באלימות כנגד הצוות הרפואי

הרופאים מוחים על מקרי האלימות התכופים (AP)

מכת מדינה: בית החולים "גליל מערבי" בנהריה ישבות היום למשך שעתיים בין השעות 10:00-12:00 במחאה על תקיפת רופאה אמש בידי משפחה זועמת של מטופלת בבית החולים.

אמש נאלצה אחת הרופאות במחלקת טיפול נמרץ להודיע למשפחה של מאושפזת כי יקירתם נאבקת על חייה וכי סיכוייה לשרוד את הלילה אינם גבוהים. בתגובה פרצו בני המשפחה בפרץ של אלימות, במהלכו אחזו את הרופאה בחוזה והטיחו אותה כנגד הקיר.

האחים שהיו במשמרת באותה השעה התערבו וחילצו את הרופאה ההמומה מידי המשפחה האלימה. אנשי הביטחון בבית החולים הוזעקו למקום ותלונה הוגשה למשטרה כנגד בני המשפחה הסוררים. לרופאה נגרמה פגיעה גופנית קלה בלבד.

יו"ר ועד הרופאים בבית החולים, ד"ר נמרוד רחמימוב, הדגיש כי האשמים במקרה הם התוקפים אך ציין כי העומס הרב במחלקות תורם לעלייה בהתלהטות היצרים בבית החולים. "ביחידה לטיפול נמרץ יש היום תפוסה של 180%, ומראשית השנה התפוסה לא ירדה מ 150%. מצב זה חייב פתרון מיידי", הצהיר.

ד"ר רחמימוב ציין כי העדר נוכחות משטרתית קבועה בבית החולים תורמת אף היא לתחושה כי אין מי שיגן על הרופאים בשעת מצוקה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת