תיעוד: "קיר" של חול כיסה את הנגב

רוחות חזקות במהירות של 80 קמ"ש נשבו בשעות הצהריים בצפון הנגב. הרוחות פיזרו אבק וחול, ויצרו "קיר" של חול לבן באזור באר שבע ודרומה. גולשי תחזית חדשות 2 שלחו תמונות מרהיבות ושיתפו אותנו בתיעוד הנדיר. מחר עדיין צפויות כמויות מסוימות של אבק בדרום הארץ, בשל אבק המרחף בקרבת ישראל מעל הים התיכון

בשעות הצהריים החלו לנשב רוחות חזקות עם משבי רוח עזים של עד 80 קמ"ש באזור צפון הנגב. כתוצאה מהרוחות הפתאומיות, הדיונות באזור חולות חלוצה ממזרח לבאר שבע ובסיני פיזרו אבק וחול בתצורה מרהיבה: "קיר" של חול לבנבן, שנע במהירות מאזור באר שבע דרומה.

בשלב זה, גולש חדשות 2 בפייסבוק עומר כרמון טס מאילת לתל אביב. גם קברניטי המטוס התרגשו והפנו את תשומת לב הנוסעים למה שנעשה בקרבתם. "הביטו לשמאלכם" פנו מתא הטייס לנוסעים, "סופת חול נדירה מתקדמת לכיוון דרום". עומר צילם תמונות נדירות ושלח את התמונות למערכת.

מגל האובך סבלו היום תושבי הדרום מבאר שבע ועד אילת. אסף מבאר שבע כתב בעמוד הפייסבוק של תחזית חדשות 2 היום, כי הוא נאלץ לסגור את כל חלונות הבית בשל רגישותו לאבק.

בתוך סופת חול שכזו, הראות יורדת למטרים ספורים וזיהום האוויר עולה בחדות. הלילה, האובך בדרום יפחת בהדרגה תוך כדי תנועה והיחלשות הרוחות. עם זאת, מחר עדיין צפויות כמויות מסוימות של אבק בדרום הארץ ואף בשאר חלקיה, בשל אבק המרחף בקרבת ישראל מעל הים התיכון.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת