הצעירה שבלעה מברשת שיניים שלמה

בת אל פנקר, בת 24 מהצפון, נחרדה כשהבינה שבלעה את מברשת השיניים שלה. בבית החולים שלחו אותה לביתה אחרי שבצילום לא הבחינו הרופאים בדבר. רק אחרי שסבלה מכאבים עזים התגלתה המברשת - שחולצה מבטנה בהליך רפואי סבוך

בת אל והמברשת, אחרי מבצע החילוץ (אלי דדון)

כבכל לילה, סיימה בת-אל פנקר, בת 24 מהצפון, את יומה מול המראה בחדר האמבטיה - וצחצחה שיניים. אלא שצירוף מקרים יוצא דופן הפך את אותה פעולה שגרתית לאירוע מסוכן למדי.

בשל צירוף בין הזווית שבה היא התכופפה לברז לבין האופן שבו הניעה את פיה באותו הזמן, החליקה מברשת השיניים אל תוך גרונה של הצעירה - ונבלעה במהירות בתוך בטנה.

"בהתחלה נורא נבהלתי וניסיתי להקיא אותה החוצה בכוח", היא סיפרה - אבל המברשת הייתה כבר עמוק בתוך הקיבה. יחד עם אחיה, מיהרה הצעירה לבית חולים בקרבת מקום מגוריה ועם הגעתה נשלחה בהוראת רופא המיון לחדר הרנטגן.

"חשבו שאני לא נורמלית"

הרופאים שצפו בתצלום לא הצליחו להבחין במאומה, וגם בדיקה של רופא כירורג לא העלתה דבר. לפיכך, בתום שעה שהעבירה בחדר המיון - נשלחה הצעירה לביתה. "התחננתי שיעשו עוד בדיקות", היא סיפרה. "הרי אני יודעת שבלעתי מברשת שיניים גדולה, אבל אף אחד לא האמין לי. הם כנראה חשבו שאני לא נורמלית".

אלא שבבוקר למחרת השכימה הצעירה מכאבים עזים ונסעה לבית החולים "כרמל" שבחיפה. גם בצילום חוזר של האזור לא הבחינו הרופאים בדבר, אבל אחרי שעברה CT - נראתה המברשת האבודה בבירור.

"כשראינו את ממדי המברשת, באורך כ-20 ס"מ, ואת הזוית שבה היא שכבה בתוך הבטן היה ברור שדרוש כאן ניתוח", הסביר ד"ר אורי סגול, מנהל מכון הגסטרו בבית החולים.

תחילה העריך הצוות הרפואי כי הסיכויים להוציא את המברשת מבלי לערוך ניתוח בגופה של הצעירה קלושים ביותר, אך לבסוף - בעזרת ציוד אנדוסקופי - הצליח ד"ר סגול לשלוף את מברשת השיניים מהקיבה דרך הפה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת