שיאו של האביב? הגשם חזר

הבוקר ירדו גשמים באזור צפון מערב הנגב וברחבי הדרום. על אף העובדה שאנו נמצאים בשיאו של האביב, בשעות הצהריים ייתכנו גשמים מקומיים גם במרכז ובצפון. עם זאת, אין צורך למהר ולארוז את בגדי הים, שכן בהמשך השבוע צפויה עלייה בטמפרטורות וייעשה נאה

מזג האוויר משתגע: עוד לא הספקנו להתרגש מפתיחת עונת הרחצה ומהשמש המחממת וכבר נתקלנו בטיפות קטנות שירדו בשעות הבוקר המאוחרות. הטיפות הראושנות החלו לרדת באזור צפון מערב הנגב והתפשטו לאזורים מקומיים נוספים ברחבי הדרום. בעקבות הגשמים, קיים חשש לשיטפונות גם בנחלי הנגב.

בנוסף, אובך קל שחדר לאזורנו בשכבות הגבוהות תורם לאווירה העכורה המורגשת בשמי הארץ. בהמשך היום ייתכנו טפטופים וגשם בינוני בעיקר באזורי הדרום והמרכז, ובשעות אחר הצהריים ייתכנו גשמים מקומיים גם בצפון. גם אם חלקכם מופתעים מהעובדה שגשם יורד באזורנו באמצע חודש מאי, נציין כי גשמים מהסוג הזה אינם נדירים בעונת האביב, ואכן מתחילת חודש מרס נרשמו מספר ימי גשם, כשהעיקרי ביניהם היה ימים ספורים לפני ליל הסדר.

לחות שמגיעה מאזור קו המשווה יצרה בבוקר מזג אוויר מעונן באזור הנגב, והובילה להיווצרותם של ענני גשם בגובה בינוני. בעוד שתחתית ענני הגשם ביום חורפי רגיל מגיעה לעשרות מטרים עד 200 מטרים, כאן מדובר על עננים המתחילים בגובה 2,000-3,000 מטרים. בעקבות חוסר היציבות, ייתכנו גם סופות רעמים יחידות ובמקרים קיצוניים גם ברד ומשבי רוח חזקים.

בתום המערכת הגשומה והסגרירית שלפנינו, המשך השבוע צפוי להיות נאה יותר, כשמחר וביום רביעי תחול התחממות הדרגתית, ולקראת סוף השבוע שוב תורגש ירידה בטמפרטורות.

לידיעת הרוחצים והגולשים בים התיכון, בעקבות רוחות מערביות חזקות, בשישי ובמהלך השבת גובה הגלים צפוי לעלות ולהגיע לגובה מטר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים על מזג האוויר? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק