שנה וחצי אחרי שנכווה ביום הלידה: התינוק לא מתפתח

יוחאי כהן, תינוק שנולד בריא בית החולים "סורוקה", נלקח לאחר הלידה לטיפול שבמהלכו נכווה קשות והוא יצא עם פגיעות חמורות ברגליו. למרות הזמן שחלף, מתקשים הוריו עד היום לקבל הסבר ברור על מה שקרה לו - וטוענים כי לכוויות יש השלכות חמורות יותר: "הנזק שנגרם לו הוא לכל החיים"

בינואר 2011 יצא יוחאי כהן לאוויר העולם, בלידה בבית החולים "סורוקה" שבבאר שבע. הוא יצא מבטן אמו כתינוק בריא לגמרי, שנלקח על-ידי האחיות לסדרת בדיקות שגרתיות. אלא שכשהושב להוריו, כעבור חמש שעות, נחרדו השניים לגלות כי באותו פרק זמן התרחש משהו נורא: כפות הרגליים של העולל הרך נכוו באופן קשה.

"לא יכולתי לעמוד במשהו שראיתי", מספרת בזעזוע שלי כהן, אמו של יוחאי. "זה היה כל כך מזעזע ונראה כמו חלום בלהות. הוא נשרף ממש עד העצמות שלו. לא להאמין שתינוק שנולד בריא מגיע למצב שנשרפו לו הרגליים".

למרות כל הזמן שחלף, הוריו של יוחאי טרם קיבלו תשובות באשר למה היה הגורם שהסב לו את הפגיעה הקשה. לדבריהם - ככל שבנם גדל, כך הולכים ומתבררים ממדיו העצומים של הנזק שנגרם לו. "מצבו לא כשל ילד רגיל", הסבירה האם. "הוא לא מתפתח כשאר הילדים שלי, שבגיל הזה כבר הלכו ודיברו. הנזק שנגרם לו הוא לכל החיים - מכף רגל ועד ראש".

תחושת חוסר האונים של זוג ההורים רק הולכת ומחריפה, בשל העובדה שכל ניסיונותיהם לברר מה קרה לבנם עלו בתוהו. ההסברים שסיפקו ב"סורוקה" ובמשרד הבריאות נתקלו בחומה אטומה של סודיות.

בתגובה לכתבה נמסר מבית החולים: "אנו מצרים על המקרה. נערך בעקבותיו תחקיר מיידי והופקו לקחים בהתאם. דיווח על כך הועבר למשרד הבריאות ובני המשפחה עודכנו בכל הפרטים. אנו שוללים מכל וכל את טענות המשפחה בדבר פגיעה אחרת שנגרמה, כביכול, מאותו המקרה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת