הריח התנדף, המתח באוויר: חקירה פלילית למקור הצחנה בתל אביב

גם אחרי שהעננה שאפפה את גוש דן בשעות הבוקר והצהריים התפוגגה, מתקשות הרשויות לאתר את הגורם לתקרית - שזרעה פחד בקרב רבים מתושבי המרכז. בריאיון לחדשות 2 הצהיר השר להגנת הסביבה ארדן: "נחקור את כל האחראים, עדיף שבעלי המפעלים יודיעו אם הייתה תקלה"

מקור עננת הצחנה שאפפה בשעות הבוקר והצהריים את תל אביב וגוש דן נותר גם כעת עלום, אבל השר להגנת הסביבה גלעד ארדן לא מתכוון לאפשר לאירוע - שזרע פחד בקרב רבים - להתנדף. בריאיון למהדורה המרכזית של חדשות 2 הוא הודיע על פתיחת חקירה פלילית לבירור נסיבות המקרה.

"לצערי, עדיין לא ברור לגמרי מה קרה", הוא אמר - והדגיש: "גם אם לא נשקפה סכנה לציבור, הייתה כאן עבירה פלילית של גרימת מטרד".

ארדן העביר מסר מאיים והבהיר: "אנחנו מתכוונים לחקור את כל האחראים, לכן - עדיף שבעלי המפעלים יודיעו לנו אם הייתה תקלה". הוא ציין כי כבר הלילה ייקראו גורמים שונים לתשאול כדי לברר האם היו מעורבים בהיווצרות ענן הריח החריף.

אחרי הפניות הרבות למוקדי החירום השונים, הועלו תחילה השערות כי מקור הריח בדליפת גז במתקן בלב ים. בהמשך, נבדק אם עבודות חיטוי כימי באזור הכפר הירוק הן שגרמו לכך - אולם בדיקות שערך המשרד להגנת הסביבה שללו זאת.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת