השר להגנת הסביבה: "אין סכנה, לא להיכנס לפאניקה"

השר להגנת הסביבה גלעד ארדן עוקב מקרוב אחר הבדיקות שנערכות לניטור האוויר, בעקבות ריח הגז החריף המורגש בגוש דן. "אין בשום מקום ריכוז שאפילו מתקרב לרמה שיכולה לסכן את הציבור", הבהיר השר לחדשות 2 באינטרנט והדגיש כי מקור הדליפה עדיין בבדיקה

מסר מרגיע מהשר להגנת הסביבה: השר גלעד ארדן מבהיר כי מכל בדיקות הניטור שנערכו עד כה בגוש דן - לא עולה חשש לבריאותם של האזרחים משאיפת האוויר, זאת על רקע הריחות החריפים המורגשים באזור בשעות האחרונות.

"לשמחתי, אין בשום מקום ריכוז שאפילו מתקרב לרמה שיכולה לסכן את הציבור", אמר ארדן בראיון לחדשות 2 באינטרנט. "בשלב זה נעשות בדיקות ודגימות במספר מוקדים בתל אביב, רעננה וכפר סבא. אין כרגע הנחיות מיוחדות לציבור. אין צורך להיות בבהלה".

"לא ניתן מענה לדרישות המשרד"

לטענת השר, הבדיקות בשלב זה עדיין לא אימתו בוודאות את מקור הדליפה. "בדיקה שעשינו עם חברת 'נתיבי גז לישראל' העלתה שאין שום דליפה מאף אחת מאסדות הקידוח", הדגיש ארדן. "החשד היה בעניין מאגר גז חדש הממוקם כ-40 ק"מ מול חוף ניצנים, אבל קשה לי לראות כיצד ממרחק שכזה מגיע חומר לריכוזים שיורגשו בצורה הזאת".

עם זאת, הזהיר ארדן מפני אסונות עתידיים שעלולים לפקוד את המדינה בתעשיית חיפושי הגז והנפט. "לצערי, כבר זמן רב לא ניתן מענה לדרישות המשרד לאיכות הסביבה לפיקוח הרבה יותר צמוד", הזהיר השר.

"לצערי, כבר זמן רב לא ניתן מענה - לא תקציבי ולא בהיבט הסמכויות למשרד להגנת הסביבה לאכוף ולפקח. ישראל עדיין לא ערוכה לפקח על התעשייה החדשה הזאת, ועלולה שלא להיות ערוכה לתת מענה למצב חירום של חומרים מסוכנים".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת