אביב בצפון: סופת ברקים בתחילת חודש מאי

אקורד הסיום של יום מלא בשינויים במזג האוויר הופיע בדמות סופת ברקים מרהיבה שתועדה בקריית שמונה. המיני-שרב שפוקד כעת את הצפון צפוי להישבר בשעות הקרובות, ובמקביל יחלפו ענני גשם שיורידו ממטרים בצפון ובמזרח. הגשם האביבי צפוי להימשך גם מחר

סופת הברקים מעל קריית שמונה (שלומי ביטון)

החורף מסרב להיעלם: תמונות שצילם הערב שלומי ביטון, גולש חדשות 2 באינטרנט, מתעדות סופת ברקים בשמי קריית שמונה. המופע הזה מסיים יום של תהפוכות גדולות במזג האוויר - שהיה מאופיין בעננות מרובה בכל חלקי הארץ, עננות שהביאה גם לגשמים מקומיים לרוב במרכז הארץ ובצפונה.

בשעות הערב החלה לחות שמקורה באזורים דרומיים לישראל להתחבר לאטמוספירה לא יציבה. מכאן נוצרה תופעה של אוויר קר השוכן מעל בועה חמה בשכבות הנמוכות של האטמוספירה, שהביאה מוקדם יותר להתפתחות שרב מהיר וקצר שהשפעותיו מורגשות גם עכשיו באזור הצפון.

במצב כזה, האוויר החם שואף לצוף כלפי מעלה, ובמידה וישנה לחות באוויר נוצרים עננים מפותחים שיכולים להוריד גשמים. העננות שישנה בשעות האלה מכונה עננות בינונית, בשם אלטוקומולוס, ובמקרים מסוימים העננים מתפתחים למימדי ענק וגורמים לסופות רעמים וברקים כמו שהיו בשעות האחרונות בצפון.

הלילה ימשיכו עננים דומים לאלה לחלוף מעל צפון מזרח הארץ, ולהמטיר גשם קל עד בינוני בליווי סופות ברקים ורעמים יחידות. חשוב לציין שברקים הינם תופעה מסוכנת, ובמקרה של הופעת סופת רעמים בסמוך למתבונן - יש להימנע מלעמוד בשטחים פתוחים וחשופים או מתחת לאנטנות ועצים.

במהלך הלילה המיני-שרב יישבר, אך הגשם צפוי להמשיך ולרדת גם מחר ואף ייתכנו סופות רעמים יחידות וגשמים חזקים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת