יוזמה בכנסת: הגדלת חזה מגיל 22 בלבד

הצעת חוק חדשה שיזמה חברת הכנסת יוליה שמאלוב ברקוביץ' דורשת להעלות את הגיל בו מותר לעבור ניתוח הגדלת חזה לגיל 22. ההצעה הגיעה לאחר פניות של הורים מודאגים שבנותיהן מבקשות לעבור את הניתוח בהסכמתם כבר בגיל 16.5. "בני הנוער חיים במציאות מדומה ועלינו לדאוג לשלומם", הדגישה חברת הכנסת

4 שנים נוספות להרהר בהחלטה? ארכיון (חדשות2)

הצעת חוק חדשה המוצעת בימים אלה בכנסת דורשת להעלות את הגיל בו מותר לנשים לעבור ניתוח להגדלת חזה לגיל 22, מדובר ב-4 שנים נוספות בהם יוכלו הנשים הצעירות להרהר בהחלטה העלולה להשפיע על חייהן. כך מפרסם הבוקר העיתון "ידיעות אחרונות".

הצעת החוק, הזוכה לתמיכה רבה בכנסת, הגיעה לאחר פניות נרגשות של הורים אשר התלוננו על כך שבנותיהן הצעירות ממהרות לבצע את הניתוח הפולשני בגיל צעיר. החוק הנוכחי מתיר לעבור את הניתוח המדובר בגיל 18, כשכבר בגיל 16.5 ניתן לעבור את הניתוח בהסכמת הורים.

כיום, כשליש מניתוחי החזה בארץ מבוצעים בצעירות בנות 18 עד 21. כחלק מהצעת החוק המתגבשת יחויבו הצעירות המעוניינות לעבור את הניתוח להיפגש עם אנשי מקצוע אשר תפקידם יהיה להסביר על הסכנות וההשלכות הרפואיות והנפשיות שבהליך הרפואי.

יוזמת ההצעה, חברת הכנסת יוליה שמאלוב ברקוביץ' ממפלגת קדימה, הדגישה כי הצעתה אינה נוגעת למקרים בהם מטרת הניתוח היא לתקן עיוות בגוף. "הבעיה היא כאשר מדובר בהגדלת איבר בצורה מלאכותית ולא נחוצה בשביל להתאים למודל שאליו נחשפים בני נוער בטלוויזיה, אידאל היופי הפף להיות חזה גדול. בני הנוער חיים במציאות מדומה ועלינו לדאוג לשלומם", אמרה חברת הכנסת ל"ידיעות אחרונות".

ההצעה שצפויה לעורר יצרים רבים בכנסת זוכה גם למתנגדים. הפרופ' יהודה אולמן, מנהל המחלקה לכירוגיה פלסטית בבית החולים רמב"ם, הדגיש כי לדעתו אין היגיון בלמנוע את ההליך מצעירות בוגרות. "גיל שבו נשים מקפיצות מטוסים ויושבות במארבים הוא מספיק על מנת להחליט אם לעבור את הניתוח או לא".

 רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת