היועמ"ש הקפיא את משלוח הקופים

מאבקם העיקש של הפעילים למען הקופות שיועדו להישלח לניסויים בארה"ב נשא פרי. היועץ המשפטי לממשלה קיבל את טענותיהם על בעייתיות באישור המשלוח והורה לצדדים לבחון מחדש את האישורים שהובילו להחלטה. עד אז - הקופות יישארו בארץ

הישג לפעילים נגד משלוח הקופים לחוות הניסויים בארצות הברית: רגע לפני הדיון שנקבע להיום בבג"ץ, החליט היועץ המשפטי לממשלה לבחון מחדש את חוקיות הבקשה ולדחות את משלוח הקופים עד לסיום הבדיקה.

את העתירה לבג"ץ הגישה עמותת "תנו לחיות לחיות" נגד חוות מזור, המגדלת את הקופים לניסויים בחוות SNBL, ונגד רשות הטבע והגנים שאישרה, לטענתם, את המשלוח בניגוד לנהלים.

לטענת העותרים, 70 קופות מתוך ה-90 שנכללות במשלוח ניצודו בטבע ושליחתם לניסויים נוגדת את הנהלים, מה גם שעובדה זו שהושמטה בעת אישור המשלוח לראשונה. שנית, טוענים העותרים כי לא בטוח שהקופות ישמשו למחקר רפואי, מכיוון שלפי דיווחים בחווה מתבצעת התעללות בבעלי חיים לאורך העשור האחרון, ולא נערך בה מחקר רפואי.

לאור הממצאים החדשים, הורה היועץ המשפטי לממשלה לדחות את הדיון בבג"ץ ולדון שוב בחוקיות של המשלוח ובאישורים שניתנו למחקר שבו צפויות הקופות לקחת חלק. ברשות הטבע והגנים קיבלו את עמדת היועץ המשפטי לממשלה, והחליטו לבחון מחדש את ההחלטה שהתקבלה ולהציג את האישורים הנדרשים בהמשך לבית המשפט. עד אז ולמרות טענת חוות מזור על פגיעה בעבודתה, הוחלט להקפיא את המשלוח.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת