אמנים מחו נגד "משלוח הקופים": "זה גיהנום"

פעילים ואמנים לקחו היום חלק באירוע מחאה נגד כוונת חוות מזור להעביר משלוח קופים למעבדת ניסויים בארה"ב. במשמרת המחאה השתתפו בין היתר אורנה בנאי, ירדנה ארזי ושלמה בראבא. "כשרואים את הסרטים ומודעים לעובדות, אי אפשר שלא לקחת חלק בזה", אמר בראבא

המאבק נגד משלוח הקופים לניסויים בארה"ב נמשך: עמותת "תנו לחיות לחיות" ערכה היום משמרת מחאה בהשתתפות אמנים בתל אביב, בקריאה למנוע את העברת קופים מחוות מזור למעבדת ניסויים. את האירוע העברנו בשידור חי בחדשות 2 באינטרנט.

במשמרת המחאה שנערכה בגינת שינקין, לקחו חלק בין היתר ירדנה ארזי, שלמה בראבא ואורנה בנאי. מארגני האירוע מדגישים כי הוא נערך למרות צו המניעה הזמני שנתן בית המשפט העליון למשלוח הקופים. בנאי אמרה כי "זה רצח של קופים" והגדירה את המעבדות בארצות הברית "גיהנום". "מדובר בקופים, בעלי חיים שקרובים אלינו", הדגישה. "זה לא מוצדק ולא מוסרי".

"כשרואים את הסרטים ומודעים לעובדות, אי אפשר שלא לקחת חלק בזה", אמר בראבא. "זה פשוט לא אנושי".

לטענת נציגי העמותה רשות הטבע והגנים חרגה מסמכותה ואישרה את משלוח הקופים בניגוד לעמדת השר הממונה גלעד ארדן. בית המשפט המחוזי אישר את ההחלטה אך בעמותה מסבירים כי מדובר בערכאה משפטית שלא הוסמכה לדון בנושא ועל כן עתרו לבג"ץ.

"אנו רואים בחומרה רבה את התנהלות רשות הטבע והגנים אשר מתירה לחוות מזור לעשות ככל העולה על רוחה, מסתירה את המידע הרלוונטי ומשתפת פעולה עם הליך משפטי לא תקין", מסבירה אתי אלטמן, דוברת ומייסדת "תנו לחיות לחיות". "אנו קוראים לשר להגנת הסביבה להמשיך ולפעול על מנת למנוע מרשות הטבע והגנים לתת את היתר המשלוח לחוות מזור ולהציל את הקופים מהגיהינום שבמעבדת SNBL הידועה לשמצה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת